פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן, אורן כהן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
איך להתמודד עם ילדה בת שנה וקצת...
נוי
20:15 03.01.2022
חדש
שלום רב! אינני אמא, אך אני סייעת בגן ילדים. לראשונה מזה שנים נתקלתי בתופעה שאני לא יודעת איך להתמודד איתה. יש ילדה מתוקה מאוד בגן, בת שנה וקצת, הבעיה שהיא לא מתוקה לשאר הילדים. כשהיא רואה ילד משחק היא חוטפת לו את המשחק, משליכה על הרצפה והולכת לחפש "קורבן" אחר. היא לא יושבת לשחק במשחקים, כל דבר שהיא רואה משליכה על הרצפה, למרות שאני מדגימה ומנסה לשבת איתה וללמד. המשחק שלה בעיקר לחטוף לילדים אחרים כל דבר שיש להם (בקבוק, מוצץ, סינר, משחק). אני מסבירה לה בכל פעם שזה לא נעים, שלא חוטפים וכדומה, אבל שמתי לב שכשאני מדברת איתה היא לא מסתכלת עלי, לא מקשיבה (או אולי עושה את עצמה לא מקשיבה?). היא ממשיכה להיות אלימה כלפי ילדים: מושכת להם בשיער, חונקת אותם ומתיישבת עליהם למרות שהם בוכים. הילדים מפחדים ממנה ומוותרים ישר על כל מה שהיא חוטפת להם וכמובן לא מתקרבים אליה. נראה שהכל לגמרי נעשה בתמימות מצידה, כי אף אחד לא מציק לה. היא מקבלת המון חיבוקים ואהבה, אבל אני מתחילה להתייאש ולאבד סבלנות כי היא מתעלמת ממני. אני לא רוצה להעניש אותה ולהגיד לה שתיכנס לגן (מהחצר) אם לא תתנהג יפה, כי אני יודעת שהיא לא תבין, וגם נמאס לי לכעוס עליה, קשה לי. איך מתמודדים עם ילדה כזאת?
בת שנה וקצת עם עתיד מבטיח...
אורן כהן
18:46 08.01.2022
חדש
נוי היקרה, כל הכבוד על הסבלנות ואורך הרוח בהתמודדות עם הילדה המתוקה שמותירה ילדים אחרים בגן עם טעם מר מאוד... אין ספק שמדובר על ילדה מוכשרת מאוד, היא למדה מהר את מה שילדים לומדים בגיל מאוחר יותר - כאשר כלמה שנותר לדמויות הסמכות זה לשוחח לדבר ולהסביר הם יכולים פשוט לבהות לצד שני ולהמשיך להתנהג כמו שהם מתנהגים. מי שסובל מכך בעיקר הם שאר הילדים בגן... ולמעשה כך מתחיל התהליך בו אנו מגדלים דורות של ילדים שלומדים שדמויות הסמכות לא יכולות לעשות דבר כשהן פועלות באופן כוחני.
ההמלצה שלנו היא לקיים שיחה עם הוריה של הילדה (כמובן שממליץ לך אישית לפנות קודם לגננת בסוגיה זו, חשובה מאוד תמיכתה בעניין) ולכם על משהו שקוראים לו - עונש. כן לעיתים עונש יכול להיות יעיל הרבה יותר מעוד שיחה והסבר. יש מטפלים רבים שמתנגדים לביטוי ״עונש״ ולכן מעדיפים לכנות זאת ״תוצאה״ כלומר כאשר הילדה מתנהגת באופן לא הולם יש ״תוצאה״ למעשיה. כמו שהובהר בהתחלה המלל וההגדרות פחות חשובים אבל כל עוד את נותרת חסרת אונים בלי יכולת לפעול או להגיב פרט למלל שאותו הילדונת המתוקה מבטלת לחלוטין - (ובצדק...:-) איןלה שום סיבה לשנות את התנהגותה.
מאחל בהצלחה ומוסיף הרבה הערכה לעבודתך המורכבת עם הילדים שלנו בימים מורכבים אלו...
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה