פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן, אורן כהן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
ילדה בת 9 משקרת וממציאה בלי הפסקה
לוסי
10:14 01.11.2021
שלום , ילדה בת 9 מאובחנת בהפרעות קשב מקשרת על כל דבר קטן וגדול ממציאה סיפורים כבר לא יודעת כאשר באמת כואב לה , זה יכול להיות המצאות על מה שהיה בבית הספר או שכואב לה משהו או שקר לגבי השאלה ששאלתי , איך אפשר לעזור לה ?
ילדה בת 9 משקרת
אורן כהן
08:49 19.12.2021
לוסי שלום, חשוב לדעת כי כחלק מקשיי ילדים הסובלים מבעיות קש"ר (קשב וריכוז) נוצרים קשייים רגשיים רבים. לעיתים טיפול רגשי לילד/ה יכול לסייע אך כמובן כי התמודדות ההורים חשובה לא פחות ואף יותר.
מה שאנו מציעים זה להשתדל ככל האפשר להמעיט מהגדרת הביטוי "שקר" כאשר היא "מבלפת", "ממציאה סיפורים" או משתמשת באסטרטגיות אחרות כדי להסוות את התסכול הגדול שלה מהמצב. מומלץ כמובן ראשית לא להאמין ולנקוט אמצעי זהירות מתאימים (למשל לברר עם המורה או אם חברות מה בדיוק קרה לפני שפועלים) ולאורך הדרך להשתדל כמה שפחות לעמת אותה עם השקרים אך לסמן כי לפעמים הדברים הם לא כפי שתארה אותם ולכן עלינו לפעול אחרת.
כפי שציינתי בתחילת התשובה אפשר גם לבדוק אפשרות לטיפול בילדה או לפנות אלינו או לטיפול אחר בהדרכת הורים על מנת לקבל הצעות התמודדות המתאימות למצב.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה