פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן, אורן כהן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 3
ילד לא רוצ נשיקות
רון
08:40 18.05.2021
שלום. ילד בן 5. בעבר שיחקנו משחק שבו הוא מנגב את הנשיקות שלי. איכשהו זה נכנס בו והיום כבר שנה אחרי הוא מנגב את הנשיקות שאני נותן לו. יש לציין שאין לו בעיה עם נשיקות מכל העולם רק לא מאביו. האם להתעלם? האם להעיר לו על כך? מלבד נושא זה אני הורה מסור לילד מהמם ללא בעיות.
תשובה מצוות הפורום
יפעת
10:18 25.05.2021
רון שלום,

נשמע שמלבד הקושי שתיארת מערכת היחסים שלך ושל ילדך טובה וחיובית.

לא כל הילדים אוהבים חיבוקים ונשיקות, כמו שלא כל המבוגרים אוהבים. סירוב לקבל נשיקות יכול להיות קשור לשלב בגיל הילד, יכול להיות קשור למשחק שהייתם משחקים ויכול להעיד על משהו מורכב יותר. על מנת לסייע לכם יש צורך בהסתכלות כוללת יותר ואנו ממליצות לפנות להתייעצות לא באינטרנט. גננת, רופאת משפחה או אפילו פסיכולוגית התפתחותית יוכלו לסייע באופן ממוקד לך ולבנך.

יחד עם זאת, בינתיים ניתן לנסות ולברר עם הילד מדוע הוא נמנע מהנשיקות, האם זה המשך למשחק שלכם? האם יש משהו שמפריע לו? הבירור יכול לעשות על ילדך או על ידי מבוגר אחר שמשמעותי בחייו. דברו איתו ממקום רגוע ונעים, בלי הפעלת לחץ. אולי בשיחה כזו יתבהרו הדברים ותוכלו לעבור שלב זה.
בינתיים, חשוב מאוד לא ללחוץ עליו לקבל נשיקות. הדבר עלול לגרום לו להתרחקות או לתחושה שלא מקבלים את הדברים שהוא אומר. ניתן לשקף לו את הרגשות שלך: אבא אוהב אותך וישמח לקבל ממך נשיקה. אך מצד שני לא ללחוץ עליו ולתת לו תחושה שאם הוא לא מעונין כרגע במגע זה בסדר. הקשבה לילד ולדברים שהוא רוצה או לא רוצה לגבי הגוף שלו היא חשובה ומשמעותית, ולעיתים משדרת אהבה והכלה הרבה יותר מאשר נשיקות.
ניתן להראות לילד אהבה בדרכים אחרות שהוא מסכים לקבל: חיבוקים, הקשבה, משחק משותף, עזרה במידה ויש צורך. חיזוק הקשר על ידי פעולות משותפות משמעותי לחיבור ביניכם ואולי בהמשך הוא גם יאפשר לך לתת נשיקות. בנוסף, נוכחות הורית חשובה אף היא- להיות יחד עם הילד בכל המצב הזה, להראות לו שאתה אבא נוכח ויציב גם כאשר הוא בוחר להגיד לך לא לגבי דבר מסוים.

מקוות שעזרנו, ובהצלחה.
מוזמן לפנות במקרה ויתעוררו שאלות נוספות
צוות הפורום
ענית לי על השאלה תודה
מעיין
 
07:02 31.12.2021
עבודה מהבית - https://worksfromhome.co.il/
רשימת קישורים
   עבודה מהבית
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה