פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
חרדת נטישה
דינה
10:36 05.05.2021
הילד שלי , בן 11 בכיתה ה חווה קשיים להיפרדות מהבית בעיקר לבית הספר.
האם זה נכון ויעיל שעל מנת לאפשר לו לעשות צעד ראשון אני אלך איתו ולאט לאט נוריד את השעות והזמן?
עשיתי את זה כמה ימים והוא התחיל להכנס לבד לכיתה אבל רק כשהוא ידע שאני בחוץ.
כשאמרתי לו שאני הולכת הוא נכנס לפאניקה.
תשובה מצוות הפורום
יפעת
11:15 06.05.2021
דינה שלום,
לא פשוט להתמודד עם קשיי היפרדות, בכל גיל ובפרט בגיל בית הספר. ילדים (ומבוגרים) רבים נתקלים בקושי במיוחד בשנה האחרונה בה השתבש סדר היום הקבוע ואי הוודאות גדלה.
ניכר שחשוב לך לעזור לבנך וללוות אותו פיזית ורגשית. יחד עם זאת, ללא פרטים נוספים קשה לנו לתת עצה מעשית ויש צורך בהעמקה והבנה של הקושי.
כן נוכל להמליץ בינתיים על מספר דרכי התמודדות:
- לשוחח עם הילד, בזמן ניטרלי ורגוע. (לא בדרך לבית הספר ולא בהתארגנות הבוקר). שיחה נעימה ונטולת שיפוטיות שמטרתה להבין ממה נובעים הקשיים.
האם יש קושי נקודתי בבית הספר? חברתי או לימודי? האם יש פחד וממה הוא נובע? אולי יש שינוי משפחתי בבית שמשפיע?
שיחה כזו עשויה ליצר מקום לשיתוף וביטוי עבורו ובנוסף לאפשר לך לטפל ולסייע.
- אפשר לחשוב על דרכי התמודדות יחד עם הילד. להבין מה יכול לעזור לו. זאת תוך כדי העברת מסר של הכלה והבנה יחד עם הצבת גבול -הליכה לבית הספר הינה חובה. אתם יכולים למצוא פתרון בכוחות משותפים.
- ניתן לערב את המורה, היועצת וצוות בית הספר, לעדכן אותם במצב ולראות כיצד הם יכולים לסייע.
בכל מקרה ,במידת האפשר כדאי לנסות להימנע מהסלמה-. לא להכנס לעימותים וויכוחים מול הילד, במיוחד לא בשער בית הספר. אנו יודעות שלא פשוט לראות את הקושי של הילד ושהסיטואציה רגישה ושיתכן שגם את ממהרת בבוקר, אך היגררות כזו עלולה להקשות על שניכם.
אם המצב ממשיך כך או אם יש לך שאלות את מוזמנת לפנות אלינו למרפאה להמשך ייעוץ וקבלת סיוע ממוקד.
מספר הטלפון של המרפאה הוא 03-9253186.
בהצלחה
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה