פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
מפחדת לגדול
דנה
21:42 04.04.2021
שלום, פעם ראשונה פה וזקוקה לעצה בבקשה. בת 8 מדברת בזמן האחרון על הפחד שלה מ״לגדול״ ולהתבגר - היא דואגת מאוד מתהליך ההתבגרות ומתכנסת בתוך עצמה. למזלי היא מספרת לי שהיא היא דואגת אבל אני מוצאת את עצמי בלי הרבה תשובות חוץ מלהגיד לה שיש לה עוד הרבה זמן, שזה תהליך ארוך ולא קורה ביום אחד ושהיא לא לבד ואנחנו נלווה אותה כל הדרך. היא נעשת עצובה ומפוחדת והולכת לישון בתחושה לא נעימה. יש לציין שהיא דווקא הצעירה בכיתה ויש לה הרבה חברים וחברות כך שמבחינה חברתית אני לא רואה סיבה לדאגה.
תשובה מצוות הפורום
חן
18:30 05.04.2021
דנה שלום,
ראשית חשוב לומר שמתיאורך נשמע שאת מהווה כתף תומכת, משענת, וביטחון עבורה בכך שאת מנסה להרגיע אותה ולהיות שם בשבילה. העובדה שאתם מזכירים לה ש"היא לא לבד" ושתלוו אותה לאורך כל הדרך בהחלט יכולה להרגיע אותה גם אם אינה מראה זאת באותו הרגע.
כדאי לנסות להבין מאיפה החשש נובע למשל לשאול שאלות פתוחות כדי לתת לה את המקום להביע את עצמה ולנסות לא לשפוט את תחושותיה. שאלות כמו-"מה מפחיד אותך ב"לגדול"? "מה את חושבת שזה אומר?" "מה מדאיג אותך בתהליך ההתבגרות?". אולי כך תוכלו להבין קצת יותר מאיפה הפחדים נובעים, אולי העובדה שהיא הצעירה בכיתה והיא צופה בבוגרים ממנה מעוררת בה פחד וחשש שלא תהיה כמוהם או שלא תעמוד בציפיות החברה? יש הרבה סימני שאלה לא ברורים וגם יכול להיות שיהיה קשה להבין ממנה את הסיבות לדברים כי אולי גם לה קשה לשים את האצבע עליהם.
אנו מאמינות שככל שתהיו שם בשבילה, שהיא תדע שיש מישהו שמכיל אותה ויכול להקשיב ולסייע - היא תרגיש יותר טוב אוטומטית והחשש ייעלם עם הזמן.

במידה ותרגישי כי יש צורך בהתערבות נוספת, בשניידר יש מרפאה לחרדה, המעניקה מענה רגשי, וייתכן שהתייעצות עמם תוכל לסייע.
מספר הטלפון של מרפאת החרדה – 03-9253582.

אנו מקוות שהצלחנו לסייע, מוזמנת לפנות אם ישנן שאלות נוספות.
בהצלחה
צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה