פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
נערה עם בעיות התפרצות וזעם
נערה מתבגרת עם OCD
11:14 13.03.2021
בת יחידה בת 12וחצי אובחנה עם OCD נמצאת בכיתה של ילדים מצטיינים אך כשהיא אינה מבינה משהו או כאשר לא עושים משהו שהיא ביקשה או במיוחד כשהיא מרגישה שהיא בלחץ שזה רוב הזמן היא מתחילה לבכות לצרוח ולהשתולל בחדר כשאני באה להרגיע אותה היא תופסת לי את היד בחוזקה מדברת אלי לא יפה ובעצבים ,כשאני אומרת לה שלא נעים לי אייך שהיא מתנהגת ואני רוצה ללכת מחדרה היא תופסת לי יותר חזק את היד וצורחת שלא אלך ושהיא מרגישה שהיא לבד בעולם הזה
היא כל חיינו!!! ואני לא יודעת אייך אני יכולה לעזור לה?
חשוב לציין שהיא מתנהגת כך רק אלינו ולא לסובבים אותה כגון סבתא חברים דודים וכו'
אשמח לתשובה
תשובה מצוות הפורום
יפעת
09:08 24.03.2021
שלום,
נשמע שאת נמצאת במצוקה.
קשה לראות את הילדה שלך כאשר היא נמצאת במקומות מורכבים, בהתפרצויות ובקושי. אך מצד שני אין לנו ספק שלא קל עבורך לחוות את ההתנהגות שלה כלפיכם, במיוחד אם לעיתים היא מלווה באלימות.
מכיוון שציינת כי היא מאובחנת עם ocd, יתכן כי התנהגויות אלו נובעות מחרדה. גם כיתת מצטיינים בגיל החטיבה עלולה להוות מקור ללחץ וחרדות. אם ההתנהגות אכן מתרחשת מולכם בלבד, ייתכן וזהו מקום בו היא מרגישה בנוח לחשוף קושי וחולשה. חשוב להיות נוכחים ולהוות עבורה מקור ביטחון ברגעי הקושי. יחד עם זאת, אין לקבל בשום פנים ואופן אלימות מצידה, וזהו גבול שחשוב לשים. אנו יכולות להמליץ על נוכחות שקטה יחד איתה ברגעי המשבר, כשאתם חוזרים ואומרים שתוכלו לשוחח במצב רגוע יותר ולא מנסים לפתור את הבעיה תוך כדי הבכי, הצרחות וההשתוללות.
בנוסף, אפשר לנסות ולקיים שיחות עם הילדה בנושא בזמנים רגועים ולא בזמן ההתפרצות. בהתאם לטיב הקשר בינכם, ניתן לנסות ולהבין יחד מה עובר עליה ברגעים אלו ובעיקר מה יכול לסייע לה. תרגול נשימות וספירה אלו כלים שיכולים לייצר רגיעה נקודתית. אפשר לתת לה להעלות רעיונות נוספים שמתאימים לה.
אם יש משפחה או אנשים קרובים נוספים איתם היא מרגישה בנוח ומסכימה לשתף, הם יכולים גם לתת תמיכה ולסייע, לכם ולה.
לדעתנו, בתהליך כזה משמעותי לערב גורמים טיפוליים מתאימים. אתם יכולים לפנות ליועצת בית הספר, למחנכת, לקופת החולים או לקבלת לטיפול פרטני .
בנוסף, בשניידר יש מרפאה לחרדה, המעניקה מענה רגשי, וייתכן שהתייעצות עמם תוכל לסייע. ניתן גם לפנות למרפאה לסמכות הורית להמשך ייעוץ ולקבלת הדרכה הורית
מספר הטלפון של מרפאת החרדה – 03-9253582.
מספר הטלפון של המרפאה לסמכות הורית - 03-9253186.

אנו מקוות שהצלחנו לסייע, מוזמנת לפנות אם ישנן שאלות נוספות.
בהצלחה
צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה