פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
אלימות בין אחים
שימרית כען
23:22 13.01.2021
היי
יש לי שתי בנות(2:3, 9 חודשים)
הייתה הפסקה של אלימות מהגגולה לקטנה ועכשיו זה חזר.. לא ברור לי למה?! הגדולה מקבלת את מלוא תשומת הלב והבמה.. מה ניתן לעשות? אנינו מסבירים מענישים וכו ומה שהכי מתסכל שלפעמים אני ובעלי מגיבים בצעקה או בכעס ולפעמים תופסים כדי להזיז את הגדולה אני יודעת שזה גרוע אבל מה ניתן לעשות? פליז עזרה ❤אנחנו מותשים
תשובה מצוות הפורום
יפעת
22:26 16.01.2021
היי שימרית,
הבנו את כוונתך שמדובר בילדה בת שנתיים ושלושה חודשים.
קודם כל, חשוב שתדעי שהפורום הזה מיועד בעיקר ליחסי הורים ילדים מגילאי 5 ומעלה. הפורום הזה למשל מתייחס באופן ייחודי להתפתחות הילד: https://www.beok.co.il/forums/forum-268/

מעבר לכך, חשוב לנו להרגיע אותך. הורים רבים מתמודדים עם קשיים דומים בהצטרפות תינוקות חדשים למשפחה. נשמע שאתם מראים לגדולה אהבה ונותנים לה את המקום שלה במשפחה וזה משמעותי מאוד.
קורה שילדים משתמשים באלימות פיזית ומילולית בבית. לפעמים ממקום של חשש, כדי לקבל יחס מההורים. לפעמים הדבר נובע מרצון לבדוק את ההורים, את המקום הבטוח וההגנה שהם מספקים. "האם תגנו על אחותי התינוקות, ובעצם, האם אני מוגנת ובטוחה?"
חשוב קודם כל להציב גבול לאלימות, גם אם זה אומר להזיז אותה בפועל מאחותה. חשוב להעביר מסר ברור שהתנהגות אלימה לא מתקבלת במשפחה. את מרבית תשומת הלב שאחרי כדאי להקדיש לתינוקת- לראות שהיא בסדר ולאו דווקא להתרכז בגערות בילדה הגדולה. גם תשומת לב שלילית עלולה לחזק התנהגות לא רצויה.
עם הגדולה כדאי לדבר קצת אחרי – כשהמתח והכעס יורדים, בגובה העיניים ובצורה רגועה. כדאי להבהיר לה שהיא מוגנת, שאתם שומרים עליה וגם על אחותה הקטנה ולכן לא מאפשרים לאף אחד לפגוע בהן. לשוב ולהזכיר שאתם אוהבים אותה מאוד, לא פחות מאשר את אחותה התינוקת וגם אם נראה שהיא כרגע יותר זקוקה לכם ולטיפול צמוד, שתיהן הילדות האהבות שלכם.
בנוסף, כדאי לחזק את הקשר שלכם עם הילדה. להקדיש לה זמן אישי נטול הפרעות חיצוניות, להזכיר לה שהיא אהובה ובוגרת. אפשר גם להעצים אותה ולבקש ממנה עזרה בטיפול ובמשחק עם התינוקת וכך בעצם לאפשר לה להתמקם מחדש במארג המשפחתי.

אם הבעיה נמשכת או מחמירה, רצוי להתייעץ ולהיעזר בפסיכולוג התפתחותי, אפשר לפנות גם דרך הקופה וגם דרך המרפאות בשניידר.

מקוות שהמצב ישתפר ובהצלחה!
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה