פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
חברים בכיתה א
עדי
21:39 13.12.2020
שלום רב

הבן שלי עלה השנה לכיתה א..אציין שהגיע מהגן עם 3 חברים טובים( שיחקו יפה בגן אך לא נפגשו יותר מידי פעמים אחהצ). לצערי השנה בבית הספר רוב הילדים אם לא 95% מהם משחקים בבלידיים( כמו פורפרות כאלה שמסובבים..) הילד שלי יודע לשחק אך ממש ממש לא מתחבר לזה. אוהב לשחק תופסת ומחבואים והילד היחידי שהוא משחק איתו הוא ילד שמקבל הרבה עונשים ויש לו בעיות התנהגות אך כן אוהב את בני. עכשיו השאלה שלי..מה עלי לעשות? אני ממש בדילמה מצד אחד רוצה להרחיק אותו מהחבר הזה ומצד שני לא רוצה להכריח אותו לשחק במשהו שהוא לא אוהב.. אשמח לפיתרון ! אציין שבני הוא ילד מאוד ממושמע ותלמיד טוב ואני לא רוצה שידרדר אך גם רוצה שיפרח מבחינה חברתית..תודה רבה רבה !!
תשובה מצוות הפורום
חן
19:31 14.12.2020
שלום עדי,
קודם כל זה נשמע מאוד חיובי שבנך מתחבר לסוג משחק זה, מחבואים ותופסת הם משחקים חשובים שמפתחים יכולות רבות, ולכן הבחירה שלו בחיבורו למשחקים אלו יכולה להיות דבר חיובי. בנוסף, עצם זה שהוא "לא הולך עם העדר" ולא עושה בכוח מה שכולם עושים, ניתן לראות זאת כדבר חיובי. אפשר להבין את הדאגות והחששות לגבי הפחד מחיבור עם הילד שתיארת ואת החשש מההשפעה של הילד על בנך. היינו ממליצים בגילאים יחסית צעירים - לאפשר את המפגש, כשהעדיפות תהיה להזמין את הילד לבית שלכם על מנת שתהיה לך השליטה לבחון את הדינמיקה ביניהם. ייתכן ותגלי שדווקא אותו ילד בעייתי מתנהג אחרת עם בנך ואולי הדאגה תפחת. אם תצפי בסיטואציות שלא מתאימות לדעתך שבו הילד יתנהג לא כראוי מול בנך, תוכלי בהמשך להעלות מול בנך סוגיות שהוא נתקל בהם, ממקום אכפתי ודואג ולא שופט ומכריח. איננו ממליצות לגרום לבנך להתרחק מהחבר הזה בכוח, הדרך החכמה יותר היא לדבר איתו על הדברים, להסביר לו באופן יפה ולהעיר את פניו. להסביר לו למה את חושבת שהקשר עם הילד הזה לא תורם מתוך דאגה ורצון לעזור לו. בכל מקרה, אם בנך מעדיף לשחק במשחקים הללו, לא כדאי להתערב ולנסות לשנות את העדפותיו בכוח וגם יכול להיות שהעדפותיו ישתנו והוא יצליח בכל מקרה להתחבר לחברים נוספים.

אנו ממליצים לנסות לבחון את הדברים האלו, לבדוק את הדינמיקה בין בנך לילד "הבעייתי" בפועל ובעיקר לדבר על הדברים ממקום דואג ואכפתי.

אנו מקווים שהצלחנו לעזור.
אם יהיו לך שאלות נוספות נשמח לענות :)
בהצלחה, צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה