פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
זריקת חפצים תינוק בן שנה וחצי
בת אל
15:52 14.09.2020
שלום,
הבן שלי בן שנה וחצי, והוא אוהב לזרוק חפצים (זה משהו שקיים אצלו עוד מאז שהוא היה יותר קטן והתחיל לזחול. הוא היה זורק את הצעצועים וזוחל אחריהם, אז ראינו את זה כמשחק ולכן לא הייתה התייחסות מיוחדת מצדנו). לפעמים מדובר באוכל שהוא כבר לא רוצה, אז הוא זורק, ורוב הפעמים כל חפץ שבא לו ליד הוא ישר זורק. הבעיה כמובן היא כשמדובר בחפצים שיכולים לגרום לו או לסביבה נזק (קוביות מעץ ועוד), בייחוד כשאני עתידה ללדת כל יום, ואני מפחדת שיעיף צעצועים על אחיו.
ניסינו כל מיני דרכים, גם לא להתייחס, גם להגיד באסרטיביות "לא" ו"אסור לזרוק", ניסינו להרים את הקול, ניסינו להראות איך כן משחקים בעדינות, אבל כלום לא עוזר!
אשמח לסיוע.
תשובה מצוות הפורום
שיר בר-אדון
08:03 21.11.2020
בת אל שלום, נשמע שאת מתמודדת עם בעיה מורכבת, לאחר ניסיונות רבים ללמד את בנך לא לזרוק חפצים, במיוחד במצבים שבהם הם עלולים לפגוע בסביבתו הקרובה. נראה שניסית להראות לו התנהגויות אלטרנטיביות, ולהסביר לו שאסור לזרוק חפצים. כמו כן, נשמע שאת חוששת שבנך עלול לזרוק חפצים על אחיו וחלילה לפגוע ולגרום נזק לעצמו ולאחרים, דבר שעשוי לעורר בך תחושת פחד וחוסר נעימות, תחושה שהיא טבעית ומובנת לחלוטין. ייתכן שפעולה זו נובעת מהרגל, שהחל להיווצר כבר מגיל קטן יותר, ובא לידי ביטוי בזמנים של התפרצויות זעם, תחושת תסכול או עצבות.
עולה מדברייך שאכן ניסית מגוון ניסיונות, ופעמים רבות ללמד אותו לא לזרוק משום שחפצים אלו יכולים לגרום נזק ולפגיעה בסביבתו הקרובה. אנו רוצים לחזק אותך על ההתמדה שלך בהתמודדות היומיומית הלא פשוטה הזו למול בנך.

מומלץ לתכנן את המרחב הביתי בצורה שתגן על שאר הילדים, בזמן שבנך זורק את החפצים, ואף לנסות להרחיק ממנו חפצים שעשויים לגרום לנזק ממשי. בנוסף, נציין כי ניתן לפנות לפסיכולוג התפתחותי שעשוי לעזור בגילאים אלו (דרך קופת החולים או דרך המרפאה בשניידר). ייתכן כי כדאי לנסות לפתח אצל בנך התנהגויות אלטרנטיביות לזריקת החפצים. ניתן להתייעץ על כך עם פסיכולוג או רופא ילדים, שייתכן שיוכלו לתת מענה ספציפי לבעיה.

אנו מקווים שהצלחנו לעזור.
בהצלחה, צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה