פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
חוסר תקשורת עם חיילת
אמא
08:28 05.10.2020
אנחנו הורים לחמישה ילדים, 3 סטודנטים שגרים מחוץ לבית, באים לעיתים לסופ"ש, ילדה בת 7, בנוסף יש לנו ילדה חיילת שהתגייסה לפני כשבועיים. החיילת, טופלה אצל פסיכולוגית בשנים האחרונות, סירבה לקחת טיפול תרופתי. חזרה הביתה בתקופת החגים, היה אירוע של אלימות מצידה כלפי והתקף זעם, זה לא פעם ראשונה.
עד כה התיחסנו אליה בגישה סלחנית, מחבקת שלא צלחה בכלל, הרגשתי שעברה גבולות והזמנתי משטרה, היא מיד יצאה בכעס ובצעקות יצאה עם הרכב שלה(רכשנו לה).
זה היה ביום רביעי, חסמה את האפשרויות קשר לנייד שלה, כלפינו, ההורים. לא חזרה הביתה, רק לפנות בוקר נכנסה בחשאי ואספה מספר חפצים אישיים שלה. ידענו היכן נמצאת, לנה אצל הסבא וסבתא ביחידה נפרדת. אתמול חזרה אתמול לבסיס לטירונות לעוד שבועיים.
הבנו שהיא פגועה מאוד וכועסת מכך שהזמנו לה משטרה, חשוב לציין שהגיע השוטר, לא הגשנו תלונה.
קשה לנו העובדה שחזרה לבסיס בלי שנדבר איתה, מה ההמלצה?
תשובה מצוות הפורום
שיר בר-אדון
07:40 21.11.2020
שלום, נשמע שהתקשורת עם בתכם מורכבת מאוד, ואכן לא קל להתמודד עם חוסר תקשורת של בתכם עמכם לאחר ויכוח סוער. הקושי שאתם חווים- טבעי ולגיטימי.
נשמע שפעמים רבות אתם מנסים לבוא לטובתה, דרך ניסיונות שבהם שיניתם את הגישה שלכם כלפיה. כמו כן, עולה מדבריכם שהקשר עם בתכם מאוד חשוב לכם והייתם רוצים להחזיר ולשקם אותו, אך אינכם יודעים מה עוד עליכם לעשות כדי לעשות זאת. בנוסף, נשמע שהיו התפרצויות זעם רבות מצידה, וניסיתם פעמים רבות לעזור לה, וזאת ע"י טיפול אצל פסיכולוגית, וע"י גישה שהיא יותר מתירנית, דבר שמראה על ההתמדה שלכם כהורים ועל המאמצים והניסיונות הרבים מצידכם.
חשוב לנו לחזק אותכם, ולומר שאכן זה נשמע שהתמודדות שלכם עם בתכם היא מאוד לא פשוטה, ויש חשיבות רבה בהחזקה שלכם ובהתמדה שלכם בשימור הקשר עם בתכם.

לצד זאת חשוב בהחלט לפתח קשר חיובי כמה שאפשר עם בתכם, ואנו מציעים לעשות זאת ע"י "מחוות פיוס חד-צדדיות": הכוונה היא להזמין את בתכם לעשות איתכם דברים שהיא אוהבת לעשות, וכך לבלות איתה זמן איכות איתה, ולתת לה את תשומת הלב שלה היא זקוקה. ניתן למשל ללכת איתה למקום בילוי שהיא אוהבת. כמובן שיכול להיות שבתכם תתנגד ולא תרצה לבוא, וזה בסדר. אולם, ע"י המחוות החד צדדיות תוכלו להראות לה שכהוריה- חשוב לכם לחזק את הקשר עימה, ושאתם לא מוותרים עליה. ההתנגדויות והכעס כלפיה עלולים להחמיר את הקשר ביניכם.
לכן, יש לנסות לבנות את הקשר מחדש ע"י בילוי משותף שמוקדש רק לה, וזאת ע"י הצעה לפעילויות שהיא אוהבת לעשות, דבר שעשוי לחזק את הקשר שלכם איתה.
גם אם בתכם לא מעוניינת, חשוב להמשיך להתמיד ולהציע לה בילויים משותפים.
כך, בתכם תחוש שאתם לא מוותרים עליה, שהקשר שלכם עימה חשוב לכם ושאתם עושים את מירב המאמצים לשם כך.

אנו מקווים שהצלחנו לעזור.
אם המצב ימשיך או יחמיר- אתם מוזמנים לפנות אלינו למרפאה להמשך ייעוץ.
בהצלחה, צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה