פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
בעיות התנהגות ילד בן חמש
אמא מודאגת מאד
13:57 30.12.2018
שלום רב.
יש לי 4 ילדים, מתוכם תאומים בני עוד מעט 5.
הבעיה עם אחד מהתאומים, ילד מקסים, חכם ובעל לב רחב שמאמין בגיבורי על.
שנה שעברה לקראת סוף השנה התחילו בעיות התנהגות במהלך הצהרון שהלכו וזלגו לגן. זה התחיל במכות קטנות לחברים במהלך משחק או ללא קשר, התפרצויות שכללו קריעה של ציורים ודברים מקירות הגן וסירוב לאנשי הצוות. בניתי לו תוכנית התנהגותית של טבלה וצ'ופרים שעזר בהתחלה אך גם הפסיק לעבוד בשלב מסויים.
בחודש מאי הוצאתי אותו מהצהרון והתחלנו טיפול רגשי באופן פרטי, נראה שהטיפול קצת עזר ובמהלך החופש הגדול ראינו ירידה משמעותית בהתפרצויות וטיפול מהיר יותר כשזה קורה. כמו כן, המטפלת הבחינה שיש לו בעיה של ויסות, שידענו על קיומה מהגן הפרטי אבל לא הבנו כמה קשה היא. לאחר אבחון בהתפתחות הילד הוא אכן אובחן ואנו מטופלים בריפוי ועיסוק מיולי.
שמנו גם לב שיש לו בעיה עם שינויים ובייחוד כשאחד מבני המשפחה חולה בבית קשה לו מאד והוא מתחיל בהתנהגויות לא נאותות. אנו מנסים בהתאם לשקף לו בכל זמן של שינוי את המצב ולהכין אותו יותר טוב.
בתחילת השנה הוא עבר לגן חדש עם צוות מקסים ולא היו בעיות התנהגותיות בהתחלה, עם הזמן חזרו ההתפרצויות, הוא לעיתים הרביץ, הרס מבנים שחברים בנו, הרס וקרע ציורים מהקירות ואז זרק כסא. בחודש האחרון חלה החמרה בהתפרצויות בגן והוא התחיל להיות אלים כנגד הצוות. חשוב לציין שבבית לא ראינו שינוימ בהתנהגות. לפני שבועיים היה לו יום מאד לא טוב ושמנו לב שהשרוולים שלו רטובים לגמרי כי הוא לעס אותם מהלחץ.
היועצת של הגן ראתה אותו ובנתה לגננת תוכנית פעולה שגם כוללת שימוש בכרית מיוחדת כדי לעזור לויסות במידה וההתקף נובע מכך אך לא נראה שזה עוזר.
קבענו השבוע עם מטפלת בדרמה כדי להתחיל טיפול.
מנסה לחשוב איך עוד אפשר לעזור לילד, מאמינה שגם אנחנו צריכים הדרכה הורית שהמטפלת אמרה שתוכל לעזור, האם יש דברים נוספים שאפשר לעשות? האם דרככם אפשר לעבור את הסדנא?

אשמח לעזרתכם.
תודה.
מה התפקיד של סמכות הורית?
biyisrael
23:58 01.01.2019
שלום אמא יקרה,
קודם כל, תודה רבה שהרגשת בנוח לשתף אותנו מעולמך הפרטי והאישי. ניתן לראות שאת ובנך עוברים דברים שאינם פשוטים ובכל זאת בחרת לפנות אלינו. על עצם ההפניה מגיע לך המון חיזוק כי זה לפעמים הצעד הכי קשה.
התפרצויות זעם אלימות הן בהחלט קשות, אבל חשוב שתדעי שההתמודדות שלך היא דומה להתמודדות של הורים רבים ברחבי הארץ. זה נכון לכל הגילאים וגם לגילאי הגן. ויסות רגשית זו מיומנות, וכמו כל מיומנות צריכים להתאמן. ברור שהדרכה הורית, טיפולים בדרמה, והתערבויות התנהגותיות עלולות לעזור לו לפתח את המיומנות הזאת, אבל אני כותב דווקא בסדר הזה כי ההורות שלכם היא חשובה יותר מהכל. אתם תהיו הדמויות המשמעותיות ביותר בחיים של ילדכם, ובעזרת גורמים מקצועיים, ברור שתוכלו להצטייד בכלים לחזק אתכם כהורים.
בשלב הזה, חשוב לי להסתייג ולומר שהמרפאה שלנו בשניידר מטפלת בילדים מגיל 6, אז את יכולה לאחסן את זה בראש מאחורה לזמן שיהיה לו יומולדת ששית אם עדיין את רואה צורך. למרות זאת, יש לי שני פריטים שעלולים לעזור לך, אחד רעיוני ואחד מעשי.
1) הסמכות שלכם בחיי בנכם לא רק מאפשרת לכם לחנך אותו אלא גם נותנת לו ביטחון. אנו מוצאים שבמקרים רבים יש קשר הדוק בין 'ילדי פיצוץ' ולחץ או חרדה מוגבר כפי שתיארת עם לעיסת השרוולים. כאשר הורים נוכחים באופן משמעותי בחיי הילד כד שמצד אחד לא מוותרים לו על התנהגויות לא מקובלות, ומצד שני נוכחים לצד המעשים הטובים שלו, הילד גדל תחת הרושם שיש לו הורים נוכחים שאפשר לסמוך עליהם ולכן אין סיבה להיות בלחץ מגורמים חיצוניים בגן.
2) אז איך מנכיחים את עצמכם בחייו באופן משמעותי יותר?
תנסו להבהיר לבנכם שאתם בשיתוף פעולה מלא עם הגננות. אין שום דבר שאתם לא יודעים עליו, ובאמת תנסו להיות מעורבים ולהראות לו את המעורבות שלכם. תחזקו את צוות הגן ותעבדי איתם בשיתוף מלא. אם תנאי עבודה מאפשרים, וצוות הגן מרגישה שזה מתאים, אפשר להפתיע אותו במהלך היום בגן כדי להראות לו שאתם תמיד שם גם שאתם לא שם. זה לא שאתם צריכים את השיתוף פעולה שלו, אלא זה מהלך איטי בו אתם מנסים שהמסר יחלחל: אנחנו לא מוותרים, אנחנו כאן. אם הוא איננו מגיב, אפשר לערב עוד דמויות בחיים של הילד (דודים, סבות/סבתות, שכנים, וכדו') כדי לגבות אתכם ואת צוות הגן. אל תשכחו שנדרש השתתפות של כפר בכדי לגדל ילד.

זה מעולה שאת מנסה להתערב בשלב בו הוא עדיין בגן. זה יתן לו את מלוא ההזדמנויות ללמוד. אנחנו מאחלים לכם המון בהצלחה ונשמח להתעדכן. כמובן הדלתות שלנו פתוחות בשניידר כשהטיפול יתאים לגילו.
-צוות סמכות החדשה
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה