פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
חרדת ילדים
מש' פיש
10:38 25.11.2018
שלום.
בננו בן ה11 התחיל בחודשיים האחרונים לבטא חרדה ולומר לנו,ההורים/למחנך שיש לו חרדות. עיקר החרדות הן בצד הבריאותי. חשש שיש לו מחלה נסתרת כלשהי והוא מעוניין לעשות בדיקות דם לשלול מחלה .לעיתים החרדה מתחלפת בהתאם למה ששומע בחדשות או בסביבה: תאונות,מחבלים וכ'.
יש לומר שהוא כן הולך לבית הספר ומתפקד באופן נורמלי סה"כ אך יותר נצמד לאמא וזקוק באופן צמוד יותר לקשר עם אמא ומדבר בקול על חרדותיו.
שאלתנו כיצד יש להגיב לחרדותיו? כיצד ניתן להרגיעו? נשמח לתשובה מקצועית. תודה.
תשובה לשאלתך
noam
16:18 25.11.2018
משפחת פיש שלום,
במקרה של חרדה בקרב ילדים, מובן שהניסיון הראשוני שלכם כהורים יהיה לגונן על הילד מפני החרדות שהוא מבטא בפניכם, אך יש לזכור שנטייה זו עלולה להחמיר את הבעיה ואף להביא להגברת התלות בכם כהוריו. במקום זאת, נמליץ לכם לנסות לתמוך בו כך שיפתח יכולת התמודדות עצמאית.
תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בספר "פחדים של ילדים: איך לתמוך במקום לגונן" מאת חיים עומר ואלי ליבוביץ'.
במידה ותרגישו שאתם צריכים תמיכה והדרכה צמודות יותר, נמליץ לפנות בטלפון למרפאה לרפואה פסיכולוגית בשניידר, לפרט אודות המקרה כמו שביצעתם בפנייתכם לפורום, ולבקש מידע אודות המרפאה לחרדה והמרפאה לסמכות הורית על מנת להחליט איזה מהן תתאים יותר למקרה הספציפי. בשתיהן תוכלו לקבל הדרכה הורית פרטנית או קבוצתית(לשיקולכם).
בהצלחה!
המרפאה לסמכות הורית - 03-9253186
מרפאת חרדה - 03-9253582
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה