פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
ילד בכתה י עם חרדות חברתיות וירידה בלימודי...
תמר
10:17 16.05.2018
ילד בכתה י מבריז מחסיר מ בית ספר. אגרסיבי וחסר נימוס בבית לא מוכן לשתף פעולה או לקבל טיפול פסיכולוגי ועזרה בלימודים. עם הפרעת קשב מטופל מלפני חמש שנים. עכשיו באטנד. מתבדל לא חברותי אם כי מאוד חברותי באקס בוקס. כרגע במגמה מדעית הנדסית מועמד לרדת ל4 יחידות וכנרה גם לעןף מהמגמה.
אנחנו בית מאוד מכיל ץ האח הגדול שלו היה תמיד דמות שהעריץ. היום בועט בכל. מבריז ומחסיר מבית ספר על ימין ועל שמאל. אין אפשרות לנהל שיחה ולנסות לפתור את הבעיות. כל דבר הוא מאבק. הוא מכניס אנרגיות מאוד שליליות הביתה והתחושה שאנחנו במאבק יומי כל הזמן. הכי מדאיג אותי זו התחושות שלו תחושות של ייאוש שהוא במן סחרור שהתחיל ולא יודע אך לצאת ממנו. הבעיה שלא מוכן לעשות שום דבר כדי לצאת מהפלונטר הזה ואנחנו לא יודעים אך לעזור לו להחזיר לו את הבטחון והאמונה בו וביכולות שלו וכמובן לשפר את התנהגותו לסביבה הקרובה בעיקר.
תשובה לשאלתך
איתי
09:05 27.05.2018
שלום רב,
קודם כל נשמע שבאמת המצב אינו פשוט וקשה לכם מאוד עם ההתנהגויות השונות שהילד מפגין כלפיכם וכלפי הסובבים אותו.
לגבי תגובות כלפי ההתנהגות שלו אנו ממליצים לנסות לא להגיב ישר. אנו יכולים רק לתאר לעצמנו כמה מתסכל זה וודאי לנסות לשוחח עם מתבגר ללא שיתוף פעולה. עם זאת, ייתכן והוא אינו קשוב בשל הפרעת הקשב, ועל כן אנו ממליצים, בפעם הבאה שהוא מתעצבן או בועט, להגיב בקול שקט ואסרטיבי "אנו לא מוכנים לקבל התנהגות כזאת. נדבר שוב כאשר תירגע" פעם אחת בלבד, ולאחר מכן לא להגיב כלל עד שהוא נרגע.
שיטה זו אומנם ככל הנראה לא תשנה ממש את הילד, אך יכול מאוד להיות שתעזור לכם להתמודד בצורה טובה יותר מול ההתנהגויות שהוא מפגין. בנוסף, הזכרתם שהוא מעריץ את אחיו הגדול - שווה אולי לנסות שהוא ידבר איתו ויבין מה מפריע לו.
כמובן בכל שלב אם המצב מחריף אתם מוזמנים לפנות ליחידה להמשך ייעוץ והכוונה.

בברכה ובהצלחה,

צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה