פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
ילד בן שנה וארבע שמכה את עצמו - התיעצות
lital
10:41 10.04.2018
היי,
אשמח לעזרת המומחים בפורום .
הבן שלי בן שנה וארבעה חודשים בחודשים האחרונים מכה את עצמו (בעיקר) ואחרים (אותי בעיקר אבל לא רק) כל פעם שהוא לא רוצה לעשות משהו .
לדוג: אם מישהו רוצה לשחק איתו או להרים אותו והוא לא רוצה אז הוא מכה ומסובב את הראש .
בעיקר מכה אותי כל פעם שאני אומרת לו לא .
לגבי עצמו : מכה את עצמו כל פעם שמתוסכל ממשהו (אומרים לו לא) וזורק את עצמו הרבה פעמים על הרצפה ופורץ בבכי גדול .
לפעמים מכה את עצמו וצוחק וכשאני מנסה להפסיק צוחק עוד יותר .
אני בדכ אומרת לו שאנחנו לא מרביצים ועושים טובה , מלטפת ומנשקת אותו .
אשמח להבין איך עלי לפעול ? האם זו התנהגות נורמלית או שנדרשת התערבות חיצונית של פסיכולוג ילדים .
תשובה לשאלתך
איתי
15:44 26.04.2018
שלום רב,

נשמע שהחוויה וההתמודדות שלך מול התנהגויות אלו בהחלט אינה פשוטה. למרות זאת, תופעה זו די נפוצה בקרב ילדים בגיל הזה (בשפה המקצועית נקראת טנטרום) ולכן אין שום צורך להיבהל או לפנות לפסיכולוג בשלב זה.
על מנת בכל זאת לנסות לעזור לך, בכל פעם שהילד חוזר על התנהגויות אלו, במקום לנסות להסביר לו או לשוחח עמו, נסי באותו הרגע להחזיק או לחבק אותו חיבוק חם ואוהב, תוך חזרה על האמרות הבאות "אני מחכה שתירגע" (אם מרביץ לעצמו) או "אסור להכות" (אם מתנהג באלימות כלפי אחרים). נסי לחזור על שתי האמרות הללו בטון רגוע ככל שתוכלי עד אשר הילד יירגע.
על אף שהדבר עלול להיות לך קשה, אנו מציעים לך לנסות במשך חודש את השיטה. באם לאחר חודש התופעה ממשיכה - צרי איתנו קשר נוסף בפורום או בטלפון ליחידה להתפחות הילד על מנת לבדוק דרכי פעולה נוספות.

מקווים לחדשות טובות והרבה בהצלחה,

צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה