פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
רגישות
ג'ולי
11:47 11.02.2018
שלום,
יש לנו ילדה בת 4 מתוקה מדבש, מאוד חברותית ורגישה.
היום הלכתי לקחת אותה מהגן, והיו כמה חברות שרצו לבוא אליה, לאחת החברות היא אמרה "את לא חברה שלי, אני לא רוצה שתבואי אלי, " הזדעזתי.. הילדה פרצה בבכי ולי לא נשאר אלה להגיד לבת שלנו "תראי איך היא עצובה.."
היא בדכ מאוד רגישה וזה לא אופייני לה, אך בכל זאת הייתי שמחה לדעת מה הייתי אמורה לעשות? איך להגיב ואיך לצור אצלה יותר רגישות כדי שלא תפגע באחרים.
חשוב לציין שבערב דיברנו איתה על כך, היא לא ממש הגיבה, רק הקשיבה שאמרנו שזה לא יפה וזה מאוד פוגע לדבר ככה..
תודה רבה
תשובה לג'ולי
מנהלת פורום
02:24 22.03.2018
שלום ג'ולי,
ראשית חשוב לנו להבדיל בין מקרה חד פעמי שבו בתך דיברה כך לחברותיה למקרה שקורה בתדירות יותר גבוהה. נשמע שמדובר במקרה חד פעמי שבו ניתן לשקף לילדה שמעשה זה עשוי לפגוע, כמו שנשמע שעשיתם בערב.

חשוב לנו לציין שלילדים בגילאים אלה קשה לראות את נקודת המבט של האחר, ולעיתים הם אומרים את הדברים כהוויתם מבלי להתכוון לפגוע. אין הדבר מצביע על כך שהם חסרי רגישות וכך יגדלו, אלא מדובר ביכולת שנרכשת עם הזמן.

המלצתינו היא לשקף נקודתית לילדה שלמילים יש כח והם עשויים לפגוע בילדים אחרים, אולי אפילו על ידי הדגמה- "כיצד היית את מרגישה אם היו אומרים לך כזה משפט?"

בהצלחה רבה
צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה