פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
כיצד לאפשר לנער לא להרגיש מאוים על ידי
Roshmuram
15:09 16.02.2018
שלום,
אני אם יחידנית. בני בן כמעט 16. נטייתו מעת לעת היא "לבדוק גבולות". מעט דוגמאות: בחירה של חברים "גבוליים", הליכה ללא חולצת תלבושת לבית ספר שדורש תלבושת אחידה והיעדרות משיעורים. קושי נוסף הוא בתחום אמירת האמת - גם בנושאים טריוויאליים (לכאורה?) כמו למשל - האם מתקיים מבחן בנושא מסוים. ותחום נוסף הוא תחום הממשק עם נערים ונערות אחרים - כשדברים לא "מסתדרים" יש נטייה להשמיע איומים.
הרושם שלי הוא שהוא מרגיש מאוים בנוכחותי. אני דעתנית, אוהבת שיח. לא מענישה. לא מרימה קול אלא ברגעי חולשה שקורים אחת לחודשים רבים.
הרושם שלי הוא שהוא מרגיש מפסיד ואפילו מפסיד מראש בדיאלוגים שבינינו "כי אני תמיד צודקת". עכשיו עבר לשתיקה ולמשפטים בני שלוש מילים.
טוען בפני אחרים שאני לא סומכת עליו, אך לא מבטא שום הכרה בקשר בין מעשיו לבין התגובות.
מהן דרכי הפעולה שאוכל לנקוט?
תשובה
gali
19:04 06.03.2018
שלום רב,

נשמע שבהחלט בנך בודק גבולות וכמו כן שהוא חווה קושי מסוים בדיאלוג איתך.

המלצתנו היא לבחור 2-3 התנהגויות שנחשבות החמורות ביותר מבחינתך- ובהן להתמקד.

הבהירי לו ברגע יחסית רגוע ביניכם שההתנהגויות הללו לא מקובלות עליך ושאמירתך מגיעה ממקום אוהב ודואג.

בנוסף, את יכולה לשאול אותו אם יש לו רעיונות לפתרונות בנושאים הללו על מנת לגייס אותו ולפתוח לו מרחב לחשיבה.

במידה והנושא מחמיר, מוזמנת ליצור קשר עם היחידה.

בברכה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה