פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
ביסוס סמכות הורית
liatrot
11:28 28.01.2018
שלום
בני בן 4 ולאחרונה הבנו שיש לו בעיות התנגות בבית ובגן הכוללות הרבצות לחברים לצוות הגן ולנו הוא מתעצבן בקלות וקשה לו להירגע וכל אינטקציה גוררת הסלמה, יש לציין שלפני שבועיים גמלנו אותו ממוצץ ולכן גם רואים רגרסיה בהתנהגות
לאחר שאני ובעלי קראנו את החומר של הסמכות ההורית החדשה ומאוד התחברנו החלטנו להתחיל ליישם את השיטה כדי לבסס גבולות ברורים.
אנחנו מרגישים שהבן שלנו זקוק לגבולות ולא היו לנו כלים כדי לבסס אותם.
אני נורא מתחברת לשיטה ומאוד נוח לי לפעול מול הילד כרגע יש לי איתו פחות התנגדויות בצורה משמעותית ומרגישה שהביסוס של הסמכות ההורית מצידי נותן אותותיו.
הבעיה היא שבעלי מרגיש שהוא מהלך על ביצים לידו, הוא לא בטוח מה נכון ואיך להגיב מולו ומכיוון שלא רוצה להגיע להסלמה הוא יותר רך איתו ופונה למאמצי שכנוע שבעיני הילד מסמנים לדעתי חולשה אצל בעלי.
מבקשת עצה או טיפ לבעלי איך לגרום לו להרגיש בטוח באינטרקציה עם הילד.יש לציין שהילד בוחן גבולות בעיקר איתו כי הוא מרגיש שבעלי לא ממש בטוח איך להגיב ומהסס ולכן הילד מנצל את זה לדעתי.
יש לציין שבעלי הוא אב מאוד מעורב בגידול הילד וכואב לו שהוא לא מרגיש טבעי לידו ומרגיש שהוא מאבד אותו ואת הסמכות שלו שהייתה מושתת עד לפני זמן קצר על איסורים ועונשים והמון ביקורת.
בעלי מבין שהוא צריך להשהות תגובה ואכן עושה זאת אבל תוך כדי גם מאבד את עצמו בדרך.
לדוגמא אם מבקש מהילד לסיים פעילות מסוימת כגון הפסקת משחק או סיום מקלחת או אפילו לנעול נעליים או לבוא לאכול הילד מיד מבקש עוד זמן מבקש עוד טיפה ואחרון חביב וכו, עד לא מזמן בעלי היה מגיד לכך בהתנייה מיידית, אם לא תיכנס למקלחת לא תוכל לראות טלויזיה או כל מיני התניות אחרות שמוצא לנכון באותו רגע, היום הוא מבין שזה לא נכון ורק גורם לתגובה ההפוכה אבל הוא לא יודע מה כן להגיד אלא רק מה לא ולכן זה נורא מבלבל אותו
אשמח לעצה או טיפ עבורו
תודה
תשובה לשאלתך
איתי
13:08 07.02.2018
שלום רב,

נשמע שבעלך נמצא בעמדה לא פשוטה: מצד אחד מאוד קשור לילד ומצד שני קצת מאבד את דמותו כהורה סמכותי. בנוסף, נראה כי אתם מיישמים בצורה טובה את עקרונות השיטה והשהיית התגובה. עם זאת, מהתיאורים שלך עולה כי את הדמות הדומיננטית בבית ועל כן עצתנו תהיה לתת לבעלך לתפוס את עמדתך לזמן מה, על מנת לנסות לבסס בצורה טובה יותר את סמכותו כהורה.
מבחינה פרקטית, תוכלו לנסות לעשות זאת על ידי כך שבפעם הבאה הוא זה שיציב גבולות ברורים במקומך ואת תתפסי מעט מרחק. לדוגמה: אם עבר זמן המחשב והגיעה השעה לעצור, אפשר שבעלך יגיד לילד "הגיעה השעה לסיים את המשחק". אם הילד מבקש עוד זמן, מנסה לשכנע או אפילו מתעלם, על בעלך לבקש שוב בצורה מעט תקיפה וסמכותית יותר אך עדיין לא בכעס או ניסיונות שכנוע "ביקשתי ממך לסיים את המשחק. לא אחזור על כך פעם נוספת". אם הילד עדיין לא מוכן לעזוב את המשחק או מתחיל להתווכח, על האבא לא להיגרר אחריו או להגיב בהתניה מיידית ("אם לא תעזוב עכשיו לא תוכל לראות טלוויזיה"), אלא להשהות תגובה"אנו נחשוב איך להגיב על כך בהמשך" ולעזוב את הנושא. בהמשך ולאחר כמה שעות, תתייעצו ביניכם ותחשבו יחד איך להגיב על המעשה בצורה טובה ורגועה.
כמובן שאם המצב מחריף אתם בכל שלב מוזמנים להתקשר ליחידה לקבלת ייעוץ נוסף.
בהצלחה,

צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה