פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
ילדה מסרבת ללכת לבית ספר לטיול
תמר
13:27 27.12.2017
שלום, בתי בת 9, ואין לה חברות קרובות בכיתה לצערי. היא תלמידה טובה, מכינה שיעורי בית ובסך הכל מתפקדת היטב בבית הספר.
הבעיה היא בטיולים: היא מאוד לא אוהבת טיולי בית ספר. לפי מה שאומרת - היא מוצאת עצמה בודדה (למרות שתמונות של המורה מראות אחרת), אין לה על יד מי לשבת והיא ממש חרדה לפני כל טיול.
בפעם האחרונה הרשיתי לה להשאר בבית ולוותר על הטיול עקב החרדה (או לפחות האופן שבו התבטאה בבוקר וההיסטריה בה נמצאה).
איך מונעים שמצב כזה יהפוך "קבוע" והיא לא תנצל את הוויתור החד-פעמי? האם נהגתי לנכון שהרשיתי לה הפעם לוותר ולהשאר בבית (התניתי בכך שזה חד פעמי, אבל אין לי ספק שהיא תבקש שוב בפעם הבאה)?
אודה לעצה טובה
תשובה לתמר
gali
14:21 31.12.2017
תמר שלום, תודה שפנית אלינו.

נתחיל בעניין מעגל החברים. זה בהחלט קשה לנו כהורים שהילדים שלנו מתבודדים, עם זאת חשוב לזכור שלילדים יש צרכים חברתיים שונים ובהחלט יכול להיות שילדתך פחות זקוקה לחבר/ה קרובים. במצבים אלו חשוב לעקוב אחר מה שקורה בבית הספר וכפי שמשתמע מכך שהמחנכת שולחת תמונות את אכן עושה זאת.

לגבי ההתמודדות עם החרדה שלה מהטיול - ראשית חשוב לציין כי גמישות היא חשובה ולעיתים זה בסדר ״לשחרר״ (במקרה זה לאשר לה לא לצאת לטיול). את בהחלט צודקת שסביר כי בפעם הבאה שוב תרצה לא לצאת לטיול. היינו מציעים כי מספר ימים לפני הטיול הבא תקיימי איתה שיחה במטרה לבדוק - מה יעזור לה לצאת לטיול. במהלך השיחה רצוי לכוון לפתרון שיערב אנשים נוספים למשל, שיתוף המחנכת בקושי, מציאת חברה לכיתה שאפשר לסכם מראש שישבו יחד (לגייס את ההורים של החברה לטובת העניין) ייתכן ובמהלך השיחה גם לילדתך יהיו רעיונות יצירתיים. בנוסף, אפשר לדבר עם המחנכת ולהציע לה שתתן לילדתך תפקיד כלשהו המצריך אחריות וכתוצאה מכך ייתכן והיא תרגיש שותפה ומגויסת (תפקיד קטן שלא יצריך דיבור מול הכיתה או משהו שעלול להלחיץ אותה)

בהצלחה,
צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה