פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: אריאל לביא, נעם לופו, ליאור בן אלי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
בן12 וחצי
מירב
12:10 21.12.2017
שלום רב ,
יש לי שלושה ילדים , הבכור בן 12 וחצי .
בחודשים האחרונים הוא נוטה לווכחנות , צועק הרבה , אינו הולך לבהס באופן סדיר , מתבודד חברתית , לא יוזם קשרים חברתיים , אוכל אכילה רגשית ולא עושה פעילות גופנית , ולכן השמין מאוד . הסמכות ההורית שלי נפגעה ,הוא אינו מקשיב לי . לא עוזר לצעוק , אבל גם כשמדברים איתו בנחת , הוא מבטיח שילך לבהס,אך לא עושה זאת . הוא מקבל הרבה דברים , מתנות , מבטיח ולא מקיים . מה לעשות ? כיצד לגרום לו לחזור ולתפקד ?
תשובה לשאלתך
איתי
21:55 24.12.2017
היי,

קודם כל נשמע שהמצב באמת אינו פשוט. אנו מבינים שאת מרגישה כי הסמכות ההורית שלך נפגעה ושקשה לך להפעיל את הילד ולגרום לו ללכת לבית הספר או לפעילויות חברתיות.
שימי לב שמדובר גם בילד בגיל ההתבגרות, ולכן אפשרי שאולי קרה משהו בבית הספר או בכיתה שבגללו הוא לא רוצה ללכת כמו חרם או הצקות מצד חבורת ילדים אחרת וזה משפיע עליו (ילדים בגיל הזה נוטים מאוד להיות מושפעים מחבריהם לכיתה ולהאמין למה שאומרים להם).
אנחנו חושבים שהפתרון הכי טוב בשלב זה יהיה אם תנסו כהורים להסביר לו את המצב כפי שאתם רואים אותו: מצד אחד שאתם דואגים לו ורוצים רק בטובתו, ומצד שני שאינכם מוכנים להמשיך לקבל התנהגויות שפוגעות בו כמו הליכה לבית הספר (מן סוג של הצהרה). יתרה מזאת, אתם יכולים להוסיף שאם ימשיך בהתנהגויות אלו - לא תהססו לערב גורמים חיצוניים בעת הצורך (יועצת, מחנכת, משפחה קרובה וכו') על מנת לעודד אותו ללכת לביה"ס או לאכוף זאת. יש לזכור כי המטרה הינה לשדר לילד שאנו פה בשבילו ורוצים לעזור לו כמיטב יכולתנו, וכמובן לא לכעוס עליו אם הוא כן משתף ומספר.
פתרון נוסף אפשרי יכול להיות הגבלת האינטרנט או המחשב למשל על מנת להפוך את השהות בבית לפחות "אטרקטיבית" עבורו, כמו גם לדאוג שיהיו פחות חטיפים ומאכלים אטרקטיביים בבית (שוקולד, חטיפים וכו') על מנת לנסות ו"להגביל" את האכילה הרגשית.

כמובן שאם המצב אינו משתנה או חלילה מחמיר את מוזמנת להתקשר ליחידה להמשך ייעוץ והכוונה.

בהצלחה,

צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה