פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: אריאל לביא, נעם לופו, ליאור בן אלי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
שימוש בסמים
naama
13:30 08.11.2017
אנחנו גרים ביישוב קהילתי , הבת שלי בת 16 , גיליתי לאחרונה שהיא מתנסה בשימוש בקנביס עם נערים ונערות אחרות באזור שלנו (מספר יישובים) , כשניסיתי לשוחח איתה היא הביאה לי טיעונים ומחקרים והיה קשה לי לענות ולהציב לה גבול . איך אני יכולה להתמודד מולה . היא לא מכחישה אבל לא מוכנה להפסיק כי לטענתה אין בזה בעיה . איך לדעתכם כדאי להתנהל מולה ? האם להעניש אותה? האם לתת לה לצאת כרגיל עם אותם חברים? האם לתת לה כסף? אני חוששת שתתדרדר
תשובה לנעמה
gali
18:01 09.11.2017
נעמה שלום,

נשמע כי המצב באמת מורכב ומתסכל, וקיים קושי אמיתי לעמוד מול הטענות שילדתך מציגה.

כיוון שהילדה יחסית בוגרת, השליטה שלך על מעשיה מחוץ לבית מוגבלת ואינך יכולה לעקוב ולשלוט על מעשיה לחלוטין.
למרות זאת, הפעולה שביכולתך לעשות היא לדבר אתה ולהציג לה את הנזקים הכרוכים בשימוש בקנאביס ואת החששות שלך בנושא (למשל דוגמת ההתמכרות שהצעת).
בנוסף, אנו מציעים שתבהירי לה כי תעשי את המוטל עלייך כהורה ולא תאפשרי לה להכניס את החומר הביתה, מתוך מחשבה כי החומר מזיק ומסוכן לה. דרך פעולה אפשרית על מנת לאכוף זאת תהיה למשל לחפש מידי פעם בתיק שלה - בנוכחותה בלבד. המטרה בפעולה זו היא כמובן לא למצוא חומר או להאשים (מפני שברור שהיא תדאג להסתיר זאת) אלא להגביר את הנוכחות ההורית והמעורבות שלך כהורה.

אם מעבר לכך את מרגישה הידרדרות במצבה או בתפקוד שלה ניתן לפנות אלינו למרפאה להתייעצות נוספת. יש לציין כי אם מדובר רק על גילוי קנאביס, כרגע מספיק להגביר מעט את רמת ההשגחה כפי שהזכרנו מקודם.
בנוסף, אנו מצרפים לך קישור על רמות השגחה על מנת להעמיק את הכתוב אם תרצי בכך:
http://www.newauthority.org.il/parents/parents-care.aspx

בהצלחה ומוזמנת לעדכן אותנו במתרחש,
צוות הפורום
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה