פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
התנהגות ללא ריטלין
יפית
15:09 02.10.2017
צהרים טובים
בני בן ה14 לומד בכיתה ט. הוא עם הפרעת קשב וריכוז ומקבל שעות שילוב. הוא ילד נבון ואוהב אך לצערי לפני כשבועיים הוא החליט שהוא מפסיק את הטיפול בריטלין. עוד לפני החלטה זו הוא היה על תנאי בכיתתו) כיתת ספורט( . ציוניו טובים וסיים בממוצע 85. אך לצערי שאינו לוקח כדור התנהגותו אינה מכבדת ומפריעה למהלך השיעור. לצערי מאז הוא הקצין בהתנהגותו. הוא לרוב מתנגדלמטלות. לישון. לקום בבוקר. רוב היום הוא משחק בסוני עם חברים. הוא הפסיק להתאמן בכדור עף ולצערי אני מאוד מודאגת ומבולבלת. מצד אחד אני רוצה לקחת את הסוני הפלאפון וכל המותרות. מצד שני אני לא רוצה לדחוק אותו למצב מלחיץ שבו הוא עלול להגיב בקיצוניות.אשמח לעצתכם.
תשובה ליפית
hadar1
20:56 15.10.2017
היי יפית,

נשמע שכרגע המצב בבית מורכב ומתסכל.
בתור התחלה הייתי מבררת מדוע הפסיק בנך לקחת ריטלין? מה הפריע לו והאם ניתן לפתור את הבעיה? אם יש צורך ניתן לקבוע תור לרופא ולדון בכך.

בנוסף, במידה והשימוש בסוני ובפלאפון (ובכלל במסכים) בא על חשבון זמן בית הספר- אני מציעה שתגבילו את הגישה אליהם במהלך שעות הלימודים (ולא לקחת אותם לאלתר). תוכלי להסביר לבנך ש"עכשיו זמן בית ספר, ובמהלך שעות הלימודים לא תהיה גישה למסכים". אם הוא נשאר בבית- יהיה לו משעמם ולא אטרקטיבי. המסכים יהיו זמינים לאחר שיסתיימו שעות הלימודים. הבהירו גם כי בכל פעם שהוא מפסיד לימודים- יהיה עליו לצלצל בעצמו לחבר ולהשלים את החומר.

מכיוון שההתנגדות של בנך מתפרצת מכמה חזיתות- גם הפסיק לקחת ריטלין, גם הפסיק להתאמן בכדור עף, גם מתנגד למטלות לאורך היום, גם מפריע בשיעורים- אני מציעה כי תפני לבני משפחה או חברים קרובים (בגירים) ותשתפי אותם במה שקורה. הם יוכלו לסייע בהעברת מסרים לבנך ולגבות אותך. למשל: להגיע בבוקר לקחת אותו לבית הספר, לצלצל אחר הצהריים לספר כי שמעו שלא הלך ללימודים והצטערו על כך.

בכל מקרה, במידה והמצב ממשיך להחמיר- את מוזמנת לפנות אל המרפאה ולקבוע פגישה.

בהצלחה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה