פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
חוצפה
שרית
23:35 26.09.2017
יש לי ילד בן עשר וחצי שהוא נחשב לילד די מופנם, ויש לו חוצפות קיצוניות, אני קוראת לזה אין לו מה להפסיד, כיוון שהוא נכנס להתקפה של חוצפה שנמשכת כרבע שעה או יותר, בה הוא חוזר על כל מילה שלי עם מנגינות תוך כדי שאני מדברת, עושה קולות זילזול, ואני מוצאת את עצמי חסרת אונים, אחכ אומרת לו אתה לא הולך לחבר עכשיו, והוא יוצא מהבית והולך, מתקשרת אל החבר שיחזור הביתה, ואין שום תגובה, לא חוזר. יש לציין שהוא רוב הזמן ילד טוב, אבל כשיש חוצפה אז זה מגיע למקום הכי קיצוני כמו שתיארתי לעיל, ועוד אחכ הוא אומר לי בזמן רגוע שמותר לו לא לעשות מה שאני אומרת לו, כי אני לא עושה מה שהוא אומר, ניסינו הכל, אם זה לקחת לו דברים, פרסים, ניסינו גם בטוב, אבל הוא אחרי יומיים שנראה כאילו הוא עלה על הדרך הטובה, חוזר שוב ל לחוצפות קיצוניות שמשאירות אותי פעורת פה.
הוא רוב הזמן שותק, כך שאני לא יכולה לדעת מה באמת יושב לו על הלב ואולי יש משהו עמוק יותר שמתסכל אותו, קנאה באחים? הוא תמיד תולה את ההתנהגות שלו בדברים קטנים כמו אי הכנת האוכל האהוב עליו לפעמיםאו אי הסכמה להכנסת בעל חיים מסוים הביתה. אבל לי כאמא נראה שזה רק תרוצים למשהו יותר רציני שמכעיס אותו ומביא אותו להתפרצויות האלה. אשמח לשמוע בעיקר איך להתמודד עם התקף כזה של חוצפה, בו הוא גם נוהג לצעוק שאני אמא זרה... שלא נותנת כלום לילדים שלה.. ועצבנית.. שזה כמובן מכניס אותי לחוסר ביטחון ולמחשבה האם אני באמת כזאת. אך אני נחשבת לאמא מפנקת מאד ודי מתירה דברים שאחרים לא נותנים, כך שיותר סביר שההתנהגות שלו נוצרת מנתינת יתר ואי שימת גבולות. איך אני יכולה להיות מעליו? איך אני יכולה לגרום לו שלא יתחצף כך יותר?
תודה מראש על הקריאה עד כאן.
תשובה לשרית
hadar1
12:59 29.09.2017
היי שרית,

בהודעתך ניכר כי קיים תסכול רב וחוסר אונים גדול ביחס להתמודדות.
מצד אחד בנך חצוף ולא ממושמע ומצד שני הוא רוב הזמן ילד טוב ואף נראה סובל ושותק. הטלטלה והבלבול ההורי במצבים אלו מאוד קשים ואנחנו באמת סבורים שמומלץ בשלב זה לפנות להדרכת הורים במרפאה.

את מוזמנת להתקשר ל- 03-9253186, ולתאם פגישה.

בהצלחה רבה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה