פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
קשיי פרידה לילד בן שלוש
חיים
17:12 18.08.2017
שלום,

אנחנו הורים לילד בן 3 אשר מגדלים אותו במסגרת הורות משותפת. רק לאחר גיל שנה הילד התחיל לישון אצלי (האבא) והחלוקה היא כ 4-5 ימים בשבוע עם האימא ו 2-3 ימים איתי שזה כולל הוצאה מהגן ולינה.

בערך מגיל שנה וחצי התחילו להתגלות אצל הילד קשיי פרידה אשר באו לידי ביטוי בבקרים בגן אשר בכל המקרים הילד נרגע אחרי מס' דקות , אך בנוסף חווינו קשיי פרידה וסצנות בכי בימים אשר אני (האבא) אוסף את הילד מהגן או ישירות מהבית של אימא. זה בא לידי ביטוי בבכי וצרחות ושהילד ממש בורח ממני ומלווה במשפטים כמו "לא אבא, רק אימא" וכו'.
לרוב אחרי הפרידה ומס' דקות של בכי הוא נרגע אך לאחרונה נתקלנו במקרים שהבכי נמשך זמן רב ומאוד קשה להרגיע את הילד.
בימים המועטים בהם אנחנו ההורים נמצאים איתו שנינו ביחד הוא נצמד רוב הזמן לאימא ומעוניין שרק היא תטפל בו.
ללא ספק הילד מאוד מחובר לאימא אך חשוב לציין שאחרי שהילד נרגע אצלי אנחנו יכולים לבלות ימים שלמים ושמחים ללא בעיות מיוחדות.
אשמח לדעת האם זה משהו תקין ושאמור לעבור בשלב כלשהו ומה ניתן לעשות בזמן הפרידה על מנת להקל על הילד.

תודה מראש
תשובה לחיים
hadar1
12:47 04.09.2017
שלום חיים,

התנצלותנו על התשובה שהתעכבה.

קשיי פרידה אינם תופעה חריגה בקרב ילדים בגיל זה, שלרוב צמודים יותר לאם מאשר לאב. יתכן גם שבהמשך הדרך ההתנהגות תתהפך והילד ירצה יותר בקרבתך ופחות בקרבתה של אימו.

קשה להמליץ על דרך להקל את הפרידה כשאתה מגיע לקחת את בנך, היות וזה תלוי מאוד באופיו של הילד. אנו ממליצים לנסות מגוון דרכים, כגון הסחות דעת ("בוא תראה משהו יפה שיש לי באוטו"), ולעיתים אפילו 'שוחד' קטן (כאשר הרציונל הוא הפיכת הפרידה לחוויה מעניינת, מסקרנת וחיובית עבור הילד- "הבאתי לך היום הפתעה קטנה שתשמח אותך").

בכל מקרה, במידה וההתנהגות ממשיכה להקטין לדעתכם- אנו ממליצים לפנות לטיפול בנושא התפתחות הילד (ולא טיפול בסמכות הורית), שם יוכלו להנחות אתכם טוב יותר לגבי צרכיו של ילד בגיל המתואר.

בהצלחה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה