פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
ילד בן 3 וחצי מרביץ
מאיה
09:55 12.08.2017
היי שלום, יש לי שני ילדים הבכור בן 3 וחצי והקטן שנה ו3 חודשים. לאחרונה הגדול התחיל עם תופעות של אלימות בעיקר כלפיי כמו נשיכות ואגרופים נרטה שזה כאילו בתוך משחק אבל זה מתחיל להיות לא נעים. חייבת לציין שהוא לא ילד אלים לא מרביץ בגן ולא לחברים. יש לו גם קטע עם היד שלי באזור העליון שהוא אוהב לגעת שם ולפעמיים כאילו לאכול אותה. הנשיכות למשל באות פתאום בלי שום מקרה שקרה לפני בלי סיבה. אשמח לייעוץ.
תשובה למאיה
hadar1
12:38 04.09.2017
שלום מאיה,

בכל מקרה בו הילד מתחיל לבצע התנהגות שלא נראית לך כהורה, אנו ממליצים להעמיד את הדברים על דיוקם ולהבהיר לילד בצורה מפורשת מהי ההתנהגות שאינה רצויה. תני לו דוגמאות ספציפיות ועדכניות, כך שיהיה לו ברור מה אסור.
במקביל, כדאי לחזק אותו ולציין בפניו התנהגות שהן רצויות מבחינתכם- כך שילמד מה כן כדאי לעשות, ולא רק מה אסור.
בנוסף, כשהילד נוקט באלימות פיזית יש לעצור אותו (פיזית), ללא אלימות אך עם החזקה שמבהירה כי לא תקבלו את ההתנהגות הזו וגם לא תאפשרו אותה. חשוב גם לומר לילד באותו זמן בצורה מפורשת "אנחנו לא מסכימים", "אסור להרביץ" (שוב- החשיבות של הסבר ברור של מהות ההתנהגות שאינה רצויה).
אנו ממליצים כי תעשו זאת יחד כהורים, כך שהילד יחווה חזית אחידה, מאחודת ואיתנה המתנגדת להתנהגותו השלילית.

כך למשל, כאשר הילד מבצע התנהגות רצויה, תוכלי לומר- "כל הכבוד, אני מאוד שמחה שאתה אוסף את הצעצועים, איזה יופי", ואילו כשהוא מבצע התנהגות לא רצויה- "אסור לזרוק את הבובה, אנחנו לא מסכימים להתנהגות הזו" והתערבו כדי להפסיק את התנהגותו (קחו את הבובה למשל, כדי שלא יפגע באף אחד).

בהצלחה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה