פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
אחות בת 19
מבקשת סיוע
08:15 03.08.2017
אשמח להכוונה, כי לא יודעת מה הפיתרון.
יש לי אחות בת 19, שכרגע עריקה במשך מספר חודשים, לאחר ששהתה בצבא כחודשיים בלבד. היא מסרבת ללכת, ורק לאחרונה מתחילה להראות נכונות, אך מהוססת.
אבל זו לא הבעיה.
אחותי, מאז ומתמיד הייתה ביישנית/שקטה/נחבאת אל הכלים, אבל בשנים האחרונות שלה זה התעצם למשהו הרבה יותר שקט (מעדיפה לא לדבר עם אורחים או לבקר בני משפחה) אבל גם יותר נפיץ. היא הפכה להיות הדמות שיכולה להתפוצץ בבית בשניה, כשמתקופה לתקופה - ההתפרצויות האלה כוללות אלימות מילולית ולעיתים רחוקות גם אלימות פיסית - בעיקר כלפי הוריי ואחותי הקטנה משתינו, שעליהם "היא יכולה".
זה מצב שהופך את החיים בבית למאוד קשים, למרות שאני לא גרה בו. אבל אחותי והוריי סובלים מכך (כמו גם יתר השוהים בבית, אך אולי פחות).
כשאני מגיעה הביתה, היא לא מתנהגת בצורה הזו, אך עדיין מביעה עוינות כלפי מי שציינתי (אני והיא ניתן לומר בקשר טוב. קשה לי איתה, אך מנגד קשה לי שתהיה מבודדת לגמרי).
אני לא יודעת מה הצעד הנכון.
מחד, אני יודעת שהיא סובלת בעצמה ויש כנראה סיבה להתנהגות שלה. משקעים שהם, או איזו חרדה/הפרעה שהיא סובלת ממנה.
אבל, בשום אופן אני לא יכולה להרשות להמשיך לתת לזה לקרות, כשכל שאר האנשים סובלים בבית.
הפתרונות בעיניי הם שהיא תחזור למסגרת הצבאית, אם ע"י הסגרתה או יוזמה שלה לחזור. בעניין זה, קשה לי להסגיר אותה על כל המשמעויות של כך ואני מנסה לעזור לה לחזור לשירות מיוזמתה, והיא משתפת פעולה עם זה לעיתים אבל מהר נסוגה.
הפתרון האחר, הוא להוציא אותה מהבית בדרך אחרת (אולי מגורים אצל בן משפחה אחר). כי פשוט אני לא יכולה להמשיך ולצפות באופן שהריקושטים שהיא מייצרת פוגעים בנפשות האחרות בבית.
מצטערת על הכתיבה הארוכה, למרות שלצערי זה על קצה המזלג.

אודה להכוונה, אפילו ראשונית.
תשובה למבקשת
hadar1

12:24 04.09.2017
שלום רב,

התנצלותנו על המענה שהתעכב.

ראשית נציין כי מדברייך עולה כי ההתמודדות בבית מורכבת, וכי יש צורך בהכוונה מקצועית צמודה ופרטנית.

במרפאה לסמכות הורית אנו נותנים מענה למגוון בעיות והתמודדויות של הורים, בטווח הגילאים 7-17 לערך.

עם זאת, אנו מציעים כי תפנו לטיפול במרכז להעצמה הורית של דן דולברגר. הם עובדים עם בוגרים צעירים הנשארים בבית ולעיתים מסרבים לצאת. אנו סבורות כי הטיפול במרכז להעצמה הורית יכול להועיל לכם וממליצות כי תצרו עימם קשר.

מחזקות את ידיכם על ההתמודדות,
ומאחלות הצלחה רבה בהמשך הדרך,
צוות הפורום.
רשימת קישורים
   המרכז להעצמה הורית
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה