פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
חוסר אמון
לילך
12:15 28.06.2017
שלום רב,
ביתי האמצעית בת ה-4 הייתה בשנה"ל המסתיימת בגן לא יציב בצורה נוראית לאורך כל השנה! הוחלפו 4 גננת וצוות הסייעות כל הזמן בקיצור בלאגן!!!
לעניות דעתנו (בעלי ואני) הילדה פיתחה הפרעות אכילה - כלומר קופסאות האוכל חזרו מלאות והיות והצוות לא היה קבועה רק אנחנו שמנו לב וביקשנו שיישבו איתה הדבר השתפר ואנחנו במעקב.
היציבות חזרה חלקית לגן למרות זאת לאחרונה אני חשה שהיא כל הזמן מתנגחת איתי. היא חייב היא להחליט מה ללבוש ואם לא מביאים לה מה שרוצים זה צרחות איומות! התחלתי לבחור איתה ערב קודם את הבגדים - עוזר אך עדיין גם בחירת בגדים לשינה מלווה בהתעקשות. אפילו בלילה שאני מחליפה לה בגדים רטובים היא יכולה לריב ולהתעקש.
היא מתעקשת על הכל - על סוג הכפית שהיא אוכלת, על הצלחת, על כל מה שאפשר...
היא אומרת לי הרבה שאני לא מקשיבה לה... היא צועקת עליי... ) :
אני מתחילה להבין שהיא עדיין מרגישה חוסר בטחון וכל הזמן מחפשת אותו ובודקת אותי.
אתמול בלילה חיכיתי בסבלנות חצי שעה שתתלבש. היא לא הסכימה בכל תוקף לחולצה שהבאתי לה ... אז אמרתי לה " אני מחכה פה עד שתחליטי ללבוש את החולצה . אני אוהבת אותך מלא ותמיד!" ובאמת בסוף היא ירדה מהעץ שלה ולבשה את החולצה...

אשמח לעזרה כלשהי - כיצד להחזיר לילדה המדהימה שלי בטחון אישי וסביבתי... חבל לי שהיא משקיעה את כל האנרגיות שלה בזה.

תודה רבה.
תשובה ללילך
hadar1
12:17 04.09.2017
היי לילך,

התנצלותנו על המענה שהתעכב.

שנה שלמה של חוסר יציבות בגן עשויה להיות משמעותית עבור ביתך, היות ומדובר בפרק זמו ארוך ומשמעותי בחייה של ילדה בת 4. לכן סביר כי ההתאוששות תהיה איטית.
נראה שביתך משקיעה אנרגיה רבה בניסיון להשיג שליטה- ולאור השנה האחרונה, במידה מסוימת מדובר באופן התמודדות חיובי ובריא.
עם זאת, התנהלות זו מקשה עליך ומדברייך ניכר המאמץ שאת עושה להתמודד עם העקשנות, ותחושת ההתנגחות היא מתסכלת.
חשוב שתכירו בכך שכנראה ייקח עוד קצת זמן עד שהדברים יירגעו, ובינתיים נראה שאתם פועלים באופן מותאם- אתם מכירים בקושי של בתכם, ולצד זאת פועלים כדי להבהיר לה שאתם ההורים האחראיים ואתם אלו שמנהלים את העניינים בבית- כמו ההסבר על כך שאת תישארי בחדר עד שתלבש את החולצה.
אנו ממליצים להמשיך באותו הקו, ומחזקים אתכם על הפעולות שנקטתם עד כה.

בהצלחה,
צוות הפורום.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה