פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
ילד אלים
שרון
23:50 22.02.2017
בן אחותי שהיא כבת לי נלקח הערב למעצר ומחר ישפט בפני שופט, הסיבה אלימות כלפי אחותו הקטנה.
זו לא הפעם הראשונה שהוא נעצר במשטרה ולאחר יום במעצר הוא שוחרר.
הוא חייל ואסור בשום פנים ואופן שייחזור לגור בבית.
הוא איים גם להרוג אותי.
המשפחה נורמטיבית לחלוטין הורים אקדמאיים והמשפחה כולה והפרטים שבה על סף קריסה.אין שום יכולת לתקשר איתו שיחה עוברת לצרחות מיד. מה ניתן לעשות כדי להרחיק אותו מהבית. הוא משתחרר עוד חודש מהצבא וגם זה לאחר שירות רצוף העמותים וישיבה בכלא המבאי יותר מפעם אחת.
תשובה לשרון
hadar1
15:12 24.02.2017
היי שרון,

ישנם 2 מישורים עיקריים בהם נמליץ לפעול.

האירועים שאת מספרת עליהם קשים, מורכבים ואף מסוכנים. אנו רואות חשיבות רבה בפנייה לייעוץ מקצועי וממליצות בחום שאחותך ובעלה יפנו למרפאה לסמכות הורית בשניידר. בהנחיה, ניתן יהיה ללמוד כיצד לבחור בתגובות בלתי מתפשרות נגד האלימות, אך גם כיצד למנוע הסלמות ע"י אי היגררות.
ניכר מדברייך שיש תמיכה משפחתית רחבה- נתון משמעותי וחשוב בבניית טיפול וסיוע הולם להורים, לביתם הקטנה וגם לבן אחותך. מניסיוננו, לעיתים כמהלך ראשון יש צורך לפעול בעוצמה ובנחרצות ליצירת מצב בו הבחור מורחק מהבית לתקופה מסוימת. תקופה זו תשמש להגדרת התנאים לחזרתו הביתה, ודרכי הפעולה האפשריות של המשפחה המורחבת במקרה של הישנות האלימות. חשוב לנו גם לציין כי מקרים כגון אלו ממחישים עד כמה לעיתים כמעט בלתי אפשרי להורים להתמודד לבדם מול התנהגותו של ילד תוקפני. תמיכת המשפחה הרחבה, תוך אמפטיה להורים (שבולטת בפנייתך אלינו) במקום האשמתם- היא המוקד המרכזי בהובלה לשינוי המצב.
בנוסף, מכיוון שאת מתארת אלימות קשה, אין ספק שיש צורך במעורבות של גורמים משטרתיים, ואף של הרווחה- על מנת ליצור הרתעה הולמת לבחור.
שילוב של התמודדות המשפחה הרחבה ליצירת הגנה מול התוקפנות, יחד עם ההרתעה שהמדינה יכולה לספק במצבים אלו- הם 2 מישורים שמהווים את המפתח לשינוי.

נשמח לשמוע על התפתחויות,
הצלחה רבה בהמשך.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה