פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
סירוב ללבוש לבוש חם בחורף
רבקה
12:41 27.01.2017
שלום,
אני מתלבטת מזה זמן בנוגע לסוגיה שמלווה אותנו עם בננו בן ה-9 בכל חורף מחדש ושעדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה בנוגע לדרך הפעולה הנכונה לגביה.
בני מאז ומתמיד היה בעל חום גוף גבוה ובד"כ סובל מחום ולא מקור. כשמגיע החורף הוא מעוניין להמשיך וללכת עם בגדים קצרים כל הזמן- ללא כל תלות במזג האוויר בחוץ (גם בימי סערה וכפור). לא עוזרים תחנונים, שכנועים, ויכוחים ועוד- הוא מסרב ללכת עם בגדים ארוכים. לאחרונה, לאחר שהצטנן והרגיש לא טוב, הצלחנו לשכנע אותו להתחיל ללכת עם בגדים ארוכים- מה שעזר זה ההסבר שהוא מחליש את הגוף שלו כי הגוף שלו עסוק בלחמם את עצמו במקום להלחם בוירוסים למיניהם- ההסבר הזה עבד והוא כמעט ולא מנסה ללכת מאז עם בגדים ארוכים. אבל עדיין- בימי גשם קשים כשאנחנו מבקשים ממנו ללבוש מעיל- הוא מסרב והולך רק עם סווטשרט דק. אם מכריחים אותו זה מגיע ממש לכדי בכי ותחנונים שלו שהוא סובל מכך. יש לצין שהוא אמור לחזור ברגל הביתה וללא מעיל- הוא פשוט חוזר רטוב.
אני נוטה לדעה שצריך להניח לו ללבוש מה שהוא רוצה (כלומר- בגדים ארוכים, אך לא להתעקש על מעיל). בעלי מאידך, טוען שמאחר וזה יגרום לו להיות חולה (ולימי מחלה, מעבר לדאגה לבריאותו, יש השפעה גם עלינו שצריכים להשאר איתו בבית), הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה והוא מחייב אותו ללבוש מעיל.
אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם בנושא- אני נעה בין הרצון לאפשר לו לשלוט בגופו ולא להיות חודרנית מידי לבין ההבנה שבאמת ההתנהגות שלו משפיעה לא רק עליו אלא גם עלינו ומכאן להעביר את המסר שהוא לא יכול לעשות רק מה שהוא רוצה...
בתודה מראש על תשובתכם.
תשובה לרבקה
hadar1
13:03 01.02.2017
היי רבקה,

נשמע כי פעלתם עד כה בדרך הנכונה- תחילה אפשרתם לו לבחור לבד מה ללבוש, אך כשהוא נוכח בעצמו להשלכות של בגדים קצרים בחורף וחלה, ישבתם להסביר לו בצורה הגיונית מדוע לא תאפשרו זאת יותר- והוא אכן עבר לבגדים ארוכים. אנו ממליצות להמשיך בקו ההסברה, וגם להראות לו (כשאפשר) שגם אחרים בני גילו יוצאים בבגדים חמים ומעילים, ואת החשיבות שיש לכך בחורף.
לגבי המעיל- אנו ממליצות להציע פשרה. עליו לקחת את המעיל עימו לביה"ס, אך אם הוא מרגיש שהוא סובל מחום- הוא לא חייב ללבוש אותו. עצם הסחיבה של המעיל עשויה להוביל אותו ללבוש אותו ולעזור לכם בעקיפין. אמנם חשוב שהילד ירגיש שהוא שולט בגופו, אך כהורים אתם צודקים שיש להפעיל שיקול דעת ולהתערב כאשר הבחירות שלו עשויות לפגוע בו (חולה) ובכם (ימי מחלה והיעדרות מהעבודה).
דבר נוסף שעשוי לעזור, הוא לקחת אותו לבחור בעצמו כמה בגדי חורף בחנות- מעיל עם דוגמא שתמצא חן בעיניו, ו2-3 סוודרים שיהיו לו נעימים. אולי זה ייתן לו מוטיבציה ללבוש את מה שבחר.

מוזמנים לעדכן אותנו בהתפתחויות,
בהצלחה רבה!
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה