פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
הבת שלי משקרת
ג.ל.
10:43 07.01.2017
שלום,
הבת שלי בת 13 ומדי פעם אני תופסת אותה משקרת לי. בדברים קטנים כמו-אומרת שסידרה משהו ולא, שלקחה אוכל לבי״ס ולא לקחה, שהשכיחה על אחיה במשהו ולא השגיחה. יש לציין שהיחסים בבית פתוחים וכנים, וזה משהו מרכזי שאני ובעלי מאוד מעודדים ומאמינים בו. ולכן לא ברור לי הצורך שלה לשקר לנו. במיוחד כשזה שקר שנתפס בקלות, ואז יוצר אי נעימות. עד כה לא הגבתי בדרמתיות, אלא עשיתי איתה שיחה על משמעות השקר לשני הצדדים, בפעם אחרת העמדתי אותה במקום שאנחנו לא מתנהגים ככה בבית שלנו. ועדיין זה נמשך... להתעלם? זה יעבור מעצמו?
תשובה - הבת שלי משקרת
hillagal
09:40 09.01.2017
שלום,

על מנת שנוכל לעזור היינו רוצות לדעת כיצד בתך מגיבה כשנאמר לה ששיקרה? האם היא מצטערת? מכחישה? מתעצבנת?
לתגובה של בתך יש משמעות הן מבחינת הגורם לכך והן מבחינת התגובה הדרושה מצידך.

במידה ובתך מכחישה, אכן חשוב להבהיר לה שזה לא מקובל ושלא תהיו מוכנים להתנהגויות כאלה. נשמע שהשיחות שעשית איתה הן בדיוק הכיוון אך חשוב שלאחר שהבהרת זאת מאותו רגע תהיה תגובה לשקר בצורת עונש או בקשה מבתך שתיתן הצעה כיצד זה לא יחזור על עצמו ולנסות לעמוד בהסכמים שמגיעים אליהם.

במידה ובתך מצטערת, האם יכול להיות שהיא באמת לא שמה לב לכך? שדעתה מוסחת והשקר נאמר ללא מחשבה?
במצב זה חשוב לנסות ולעזור לה ולא להביע כעס על משהו שאולי אינו בשליטתה. נסי להפנות את תשומת ליבה ולתת לה אפשרות לשנות תא תשובתה. מומלץ להתייחס לנושא בסבלנות ולאפשר לה מרחב תמרון ותיקון במקרה ותרצה בכך.

אם מדובר על מצב בו בתך מתעצבנת ומגיבה באופן תוקפני, יש להתייחס למצב ביתר רצינות ותקיפות. אין לקבל את ההתנהגות ומלבד עונשים או תגובות אחרות מצידך ניתן אף לערב מישהו מחוץ לתא המשפחתי המצומצם שיביע את דעתו והתנגדותו לשקרים אלו, לעיתים תגובה חיצונית יכולה להשפיע באופן חזק יותר.
במידה וזו התגובה של בתך והאירועים ממשיכים ומחמירים את מוזמנת לפנות אלינו למרפאה להתייעצות.

בהצלחה ואנחנו פה לשאלות נוספות.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה