פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 4
הבת בווטצאפ
תמר
05:32 25.12.2016
שלום רב
לאחרונה התוודאתי לתכתובות של ביתי , בת 13, ברשת עם ידידים שלה (בנים ) עם אופי מיני מובהק! פתחתי את זה איתה ואמרה שאיכשהו בחודשים האחרונים נגררה למציאות כזאת של שיח מיני עם בנים. התחיל מרצון להיות מקובלת ועכשיו לא יודעת איך להפסיק זאת. לאחר שיחות רבות בהם תיאמנו על שינוי סגנון השיח עם בנים, ושיח על הסיכוניות וההשלכות של המצב כזה, גיליתי הלילה שהיא ממשיכה ואף נענת לבקשתם לשלוח להם תמונות שהאמת לא יודעת מה טיבן. דואגת מאוד מאוד. נמנעת מעונשים של הרחקת הנייד אך חוששת מהמצב שבו היא מתרגלת לסגנון תקשורת כה בעייתית עם בני המין השני. האם להמשיך לפתוח את הנייד שלה? איך לנהל את השיח איתה והטיפול בנושא? אשמח מאוד להכוונה מכם וממתינה לתשובתכם.
אמא מודאגת...
תשובה - הבת בווטסאפ
hillagal
21:42 25.12.2016
תמר שלום,
תחילה ברצוננו לחזק אותך על הערנות והמעורבות שלך גם בחלק זה של חיי ביתך אשר לעיתים הורים עלולים לפספס או לתפוס בשלב מאוחר. בנוסף, ניכר כי איפשרת שיח פתוח בנושא ודרך אשר בתך תוכל לדבר איתך, דבר אשר יכול להיות משמעותי מאוד עבורה.

על מנת לעזור היינו רוצות לדעת האם מדובר בבנים משכבת הגיל של בתך? האם בנים אלה לומדים איתה בבית הספר או בכיתה? לשאלות אלה משמעות רבה בנוגע לאופן הטיפול.

במידה והנערים לומדים עם הבת, מומלץ מאוד לפנות למחנכת הכיתה או לגורם אחר מצוות בית הספר וליזום התערבות בה תהיה פנייה להורי הנערים וכן שיחה בכיתה על הנושא.
לעומת זאת, במידה ומדובר בנערים גדולים יותר, מומלץ כי את או גורם מאיים אחר תפנו אליהם ותדרשו (במידת הצורך תוך איום) שהתכתבויות אלה ייפסקו.

ללא קשר לכך, חשוב כי תבהירי לבתך שתעשי כל שביכולתך על מנת שהתכתבויות אלה ייפסקו, כולל יצירת קשר עם הנערים, לקיחת הטלפון הנייד או כל גורם אחר שיכול לעזור.
חשוב מאוד שתדעי בדיוק מה כוללות ההתכתבויות ותמשיכי להיות נוכחת עד לבירור מוחלט של המצב. לעיתים ניתן להיעזר באדם חיצוני שיהווה גורם מקשר ויעזור לך בבירור המצב מול הבת ובהתמודדות מול הנערים.

לבסוף, אנו מזמינות אותך לפנות אלינו למרפאה לקבלת עזרה נוספת במידת הצורך.
בהצלחה רבה!
הבת בווטצאפ
תמר
10:03 26.12.2016
תודה רבה על תשובתכם המהירה והממצה
לגבי הנק' שהעליתם- מדובר בנערים בני גילה. ההתכתבויות מולי ואין, לשמחתי הרבה תקשורת עם מבוגרים ממנה.
אמשיך לעקוב ולהיות נוכחת עם המסרים שציינתם. נעזרת בספרים על סמכות הורים. כמובן שמידת הצירך אפנה למרפאתכם.
תודה מקרב לב.
תמר
בהצלחה
hillagal
10:58 26.12.2016
הרבה בהצלחה וכמובן שאנחנו פה לכל שאלה נוספת.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה