פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: יעל ארביב, אלירז בר אור, לירון רדיאן

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 2
נער בן 16 מכור למשחקי רשת
אמא
18:07 01.11.2016
שלום רב,
בני בן ה16 התמכר למשחקי רשת, והפסיק ללכת לביה"ס למרות שאנחנו עושים הכל כדי שימשיך בלימודים.
מה ניתן לעשות?
תשובה
astar
13:32 03.11.2016
התעקשותכם שימשיך בלימודיו הינה מוצדקת, ואתם פועלים נכון.
מאחר ולא ניתן "להכריח" ילד בן 16 ללכת לבית הספר, יש מספר פעולות שתוכלו לנקוט על מנת לייצר סביבה מתאימה עבורו ועל מנת לעודד אותו ללכת לבית הספר.
ראשית, רצוי להבהיר לילד באופן רגוע אך ברור, שהיעדרותו מבית הספר אינה מקובלת עליכם. לא רצוי לעשות זאת בצורה של מריבה, וכדאי להמנע מדו שיח - זוהי הצהרה מצידכם שאינה פתוחה לדיון. בשיחה אף תוכלו לקבוע לו"ז שעות המקובל עליכם לשימוש במחשב, כך שיובהר מהו זמן לגיטימי ומה לא.
שנית, רצוי לנתק את המחשב או את הרשת בשעות בית הספר (תוכלו לקחת את החיבורים, לדוגמא, איתכם מחוץ לבית). יש לצפות שהתגובה תהיה בתחילה חמורה מצדו, אך צעד זה מבהיר לו ששעות הבוקר הן זמן לימודים, ונשארות כאלה גם אם הוא לא יצא לבית הספר. באופן דומה, משחקים בשעות הלילה הם גם גורם המפריע להליכה לבית הספר ורצוי למנוע אותם.
כלי נוסף שהוכח כאפקטיבי הוא שיתופם של אנשים נוספים מהמשפחה המורחבת (סבא, סבתא, דוד) או מחוג החברים, שיביעו בפני הילד הסתייגות מהתנהגותו. כלי זה מפתיע לעיתים ביעילותו, שכן מתבגרים מתייחסים באופן שונה לדברים הנאמרים ע"י אנשים מחוץ לתא המשפחתי המצומצם.
בנוסף, ניתן לנסות "להביא את בית הספר אל הילד- על ידי שיתוף הצוות החינוכי (מורים מקצועיים, מחנכת..) ואף הזמנתו אל הבית לשוחח עם הילד.
מגוון הקשרים שתוארו כאן עשויים להניע את הילד לחזור ללימודים מטעמי עניין מחודש או אולי אפילו מטעמי אי נוחות מהמעורבות של רבים חיצוניים בהתנהגותו.

נשמח להמשיך ולייעץ באשר לחששות ספיציפיים ולהתעדכן באשר להתפתחות המצב.

מידע נוסף בקישור הבא:
http://www.newauthority.org.il/parents/computer-addiction.aspx
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה