פורום התייעצות פתוח להורים
 
 

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: לירן ילין, שיר בר אדון, יפעת חנמן, אורן כהן וחן גלעדי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:
 
  תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה
 
עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:


רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:סה"כ הודעות: 6
חסרי אונים באופן מייאש
מרים
10:05 30.01.2010
מה עושים?
בתנו מגיל צעיר עם בעיות התנהגות של כעסים התפרצויות התנגדויות,
ניסינו טיפול פסיכולוגי הבת התנגדה בכל מה שקשור לפסיכולוגיה ,דקור צמחים וכו הסכימה-כלום לא עזר
היום בת 15 אנחנו במצב גרוע,לימודית מצליחה בזכות מתן קונצרטה אבל בבית מצב נוראי
הגענו לקצה אי אפשר לומר לה דבר ,כל הבית סביב התעסקות עימה ,כל היום אווירה שלילית והיא בהתפרצויות זעם .
הבעיה -זה לא מצב לאישפוז היא ילדה טובה ורגישה ,הבעיה איזון ואיננה מוכנה ללכת להתיעצות מה אנחנו עושים? ממש חסרי עצות

בבקשה-אל תאמרו "הסמכות ההורית"-זה לא מקדם אותנו מידי,אתמול ממש נשברנו והוצאנו מהבית לסבתא עד שתסכים לטיפול-האם זה נכון???
וגם אל תאמרו "תכריחו"-אי אפשר היא לא משתפת פעולה
מה כן?????? בבקשה עזרה אנחנו ממש בקצה התהום
תודה
מה עושים כשמתבגרת לא רוצה טיפול
efrat
15:30 30.01.2010
הי מרים,
קראתי את פנייתך ונשמע שההתנהלות מול בתך מאוד לא פשוטה עבורך.לפי מה שתיארת (ותקני אותי אם אני טועה) אני מבינה שהמצב בבית מצריך התערבות כלשהי מאחר ונראה כי אינכם מצליחים להנכיח את סמכותכם ההורית, הנכם מרגישים חסרי אונים והמצב רק הולך ומסלים (הבנתי נכון?). אם אכן זה המצב יש בהחלט מקום לפנות לטיפול שיעזור להתמודד עם מורכבות הבעיה.

אני מבינה שהבת איננה מעוניינת ללכת לטיפול ועל כן לא הייתי ממליצה להפנותה לטיפול פרטני מאחר והמחקרים מראים שטיפול בילדים ובני נוער שאינם באמת מעוניינים בו - הנו בעל סיכויי הצלחה נמוכים ביותר.

אופציה שכן הייתי ממליצה עליה הנה הדרכת הורים. כלומר - במקום טיפול לילדה או במקביל אליו - לקבל הדרכה שתסייע לכם כהורים לקבל כלים להתמודדות יעילה יותר מול ההתנהגות של בתכם. טיפול שכזה גם יכול לתת לכם (כן... גם להורים מגיע :) את התמיכה וההקשבה, אשר נשמע שאת זקוקה להן. ישנן עדויות רבות שטיפול שכזה עוזר לבסוף לקרב בין הנער/ה להוריו ולצמצם את ההתנהגויות השליליות בעת ובעונה אחת. הדרכה שכזו ניתן לקבל במקומות שונים, ביניהם המרכזים לבריאות הנפש ברחבי הארץ, והיחידה להדרכת הורים בביה"ח שניידר.

ביחידה להדרכת הורים בשניידר פועלים על פי עקרונות הסמכות החדשה והתכנית מתאימה למשפחות המתמודדות עם קשיי משמעת ובעיות התנהגות של ילדים, לרבות אלימות של הילדים כלפי הסביבה. התכנית היא אינטנסיבית, ושמה דגש על הטמעת עקרון ההשגחה ההורית בחיי היומיום של המשפחה. המטרות המוצבות הן ריאליות, מיידיות וממוקדות. התכנית מתמקדת בצמצום ההתנהגויות הבעייתיות, וביצירת אקלים משפחתי המאפשר הדברות, גבולות וניהול חיים תקינים. מושם דגש על שיפור הקשר עם הילד, זיהוי דפוסים בעייתיים ונטרול דפוסים הרסניים. הניסיון מלמד כי האפקטיביות של גישה טיפולית זו רבה וכי גם במקרים קשים ניתן ליצור שינוי משמעותי. כמו כן, רמת ההשגחה ההורית הוכחה כדבר הקובע ביותר לגבי עתיד הילד, הן לגבי התדרדרות והן לגבי התפתחות. הנסיון מראה שניתן להעלות את רמת ההשגחה תוך מספר שבועות, גם במקרים בהם ילדים לא מוכנים לשתף פעולה וגם במקרים בהם ההשגחה ההורית נמוכה ביותר. במקביל, מחקרים מראים כי ניתן להפחית באופן מיידי תחושות חוסר אונים הורי, התנהגויות עוינות וביטויי הסלמה של ההורים והילד. מניסיוננו, הורים שהגבירו את רמת ההשגחה הצליחו לחלץ ילדיהם מהתדרדרות, כאמור, תוך מספר שבועות בלבד.


נשמח לשמוע פרטים נוספים ולסייע לך בהמשך,
מאחלת לך המון הצלחה!

אפרת
המשך לחסרי אונים
מרים
16:52 30.01.2010
אפרת תודה
נפנה לשניידר אבל בנתיים מה עושים?
איך נדע שזה לא מצב לטיפול תרופתי היא חווה כל דבר ברמת שליליות ואפילו לא נהניית נניח מתעודה מעולה ישר מצאת מה רע,
הכל קשה לה הכל באמוציות מטורפות ,כל הרחוב שומע אותה צורחת וממש לא נעים
אולי הפתרון ללכת לפסיכיאטר אבל גם זה איננה מוכנה ,האם אנחנו צריכים ללכת לבד לפסיכיאטר?
איזה סנקציות ניתן לעשות כדי שתלך? האם נכון למשל לא לתת לה ללכת לביהס עד שתסכים? לימודים חשובים לה אבל גם זה בקיצוניות ובאובססיביות,

האם נכון לא לכבס לה כשהיא כל הזמן מתלוננת? סתם דוגמא
מה עושים במידי
תודה מראש
המשך תשובה
efrat
17:39 30.01.2010
הי מרים
כעת את מתארת קושי נוסף, אותו לא כל כך הבנתי מהתיאור הקודם. אני נורא מבינה את הצורך המיידי בפתרון או הכוונה, אך לצערי אני מרגישה שמדיום זה של האינטרנט אינו יכול לתת תשובה מספקת על פי התיאור שלך. אם את חשה צורך דחוף לעזרה את מוזמנת לפנות להדרכת הורים גם באופן פרטי, שם המענה יכול להיות במיידי.
אני מאמינה שהדברים שלובים זה בזה ולכן קשה לי, לאור התיאור שלך, לענות, למשל על העניין הכביסה. זה מאוד תלוי בשאר הדברים. אם היא סובלת מדברים שקורים מחוץ לבית ומוציאה את התסכול הרגשי הנובע מכך בבית זה מצב מסויים, בעוד שאם זו בעיית התנהגות בתוך הבית המצב הוא שונה בעיני.
בקיצור - הייתי פונה להתייעצות ומבררת שם את הדברים שהעלית.
מילה אחרונה - ישנם מצבים בהם תפקידנו כהורים הוא להציב את הילדים בפני עובדה ולקבוע עבורם, גם אם הקביעה אינה מוצאת חן בעינם.אני מציינת את זה כי את היא האמא ואני מאוד מאמינה בתחושות של ההורים, הם אלה שנמצאים עם הילדים ומכירים אותם הכי טוב. אם את חשה שהמצב הוא עד כדי כך חמור שהיא צריכה לראות פסיכיאטר ואינך מוצאת מקום להתייעץ בו בזמן הקרוב, אנא פעלי על פי תחושות הבטן שלך ודאגי לעשות כן. את יכולה כמובן לפנות קודם כל לבדך, ובהתאם להמלצתו להמשיך לפעול, אך העניין הוא שבמידה ואת חשה בסיכון שלא סובל דיחוי - אל תהססי.

מצטערת שלא יכולתי לתת תשובות יותר קונקרטיות לשאלות ומחזקת אותך על כך שפנית להתייעץ והחלטת לקחת את הדברים לידיים - זה לא מובן מאליו.
אפרת
פניות לטיפול במצבי חרום
עידן עמיאל
20:37 30.01.2010
מרים שלום,
אפרת עדכנה אותי על פנייתך הדחופה ובהתאם לכך חשוב לי להבהיר מספר נקודות.
במידה והנכם חשים כי יש הקצנה אקוטית בהתנהגותה של הילדה קיימת תמיד אפשרות לפנות לבי"ח לצורך הערכה פסיכיאטרית דחופה לילדה. אני מניח מתוך דבריך כי אין זה המצב אלא שאת חשה שהגעתם לקצה גבול יכולת הספיגה שלכם כהורים. בנקודה זו אני מחזק את תשובתיה של אפרת אליך...
המלצתי החמה לך היא לפנות כבר היום דרך המייל באתר זה לקבלת יעוץ במסגרת היחידה להדרכת הורים בשניידר. אני מבטיח שנעשה כל מאמץ על מנת לקבל אותך ואת בעלך לייעוץ בהקדם ומאמין שנוכל לסייע לכם להתמודד טוב יותר מול הקושי הנובע מהתנהגות בתכם.
הערכתי היא ששרדתם מספיק זמן על מנת לשרוד גם מספר ימי המתנה קצרים עד לפגישה עימנו.
בברכה,
עידן עמיאל
טיפול התנהגותי על ידי מנתח התנהגות
רוני
14:59 19.12.2014
שלום
תבררו לגבי טיפול התנהגותי בעזרת מנתח התנהגות
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה