הכשרה קלינית לפסיכולוגים עו"סים ומטפלים בילדים ונוער


             הפרקטיקום מתקיים במרכז שניידר לרפואת ילדים

 

   

 

 

הכשרה שנתית בשילוב פרקטיקום

 

(הפרקטיקום מתקיים במסגרת המרפאה לסמכות הורית)

 

 

החל הרישום למועד אוקטובר 2022!

 

ניתן למסור כאן פרטים ואנו נשלח לך מידע נוסף  לגבי הכשרה זו

 

לפרטים נוספים ניתן גם לפנות לגלית זיגמן נחמיאס, פסיכולוגית קלינית ורכזת ההכשרה  

בטלפון: 052-4730029 או במייל: galit@newauthority.org.il

 

במרפאה לסמכות הורית אנו עוסקים מאז שנת 2004 בייעוץ ממוקד להורים המתמודדים עם טווח רחב של בעיות התנהגות של ילדם - החל מהמנעות ועד לאלימות.  העבודה הטיפולית  מתקיימת תוך שימוש במערך כלים ייחודיים, אשר פותחו במסגרת המרפאה. 

משנת 2012 אנו עוסקים בהוראת הגישה הטיפולית לאנשי מקצוע מתוך הבנה שלגישה הטיפולית יש חשיבות אדירה עבור הורים ומטפלים רבים, וברצוננו להפיץ ולהנגיש את הכלים האיכותיים שפותחו אצלנו. במהלך עבודתנו הכלים הטיפוליים כל הזמן מתחדשים ומתעדכנים ואנו מתאימים אותם באופן מדוייק יותר לאתגרים הנוכחיים. למשל, תקופת הסגר בעקבות הקורונה חידדה עוד יותר את הצורך של הורים בהכוונה איך להתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים וכן עם אתגר יחודי לשנים האחרונות – שימוש יתר במסכים ושימושים מסוכנים באינטרנט. במסגרת המרפאה אנו נמצאים בחוד החנית להתמודדות עם קשיים אלה מתוך נקודת המבט של ההורה, כאשר ההורה הוא סוכן השינוי בבית, גם במצבים של מיעוט או העדר שיתוף פעולה עם הילד. ההכשרה כוללת עשרים ושמונה מפגשים ובהם הרצאות בסיס, סימולציות לתרגול, הרצאות מתקדמות וכן השתלבות מובנית בתהליך פרקטיקום שיתקיים במסגרת המרפאה. זוהי ההכשרה המקיפה ביותר בגישת הסמכות החדשה ובוגריה יקבלו תעודת מטפל מוסמך בגישה מטעם מרכז שניידר ומרכז הסמכות החדשה. לאחר סיום ההכשרה, מספר משתתפים יוכלו להקלט בצוות המרפאה (בהתאם למגבלות אליהם אנו נתונים). בנוסף, משתתפים שיהיו מעוניינים בכך יוכלו לקבל לקליניקה הפניות הורים לטיפול, במקביל לקבלת הדרכה מקצועית ע"י צוות המרפאה שלנו.

 

הכשרה זו מיועדת לפסיכולוגים עו"סים ואנשי טיפול בעלי ניסיון בהדרכת הורים ומחייבת ראיון קבלה מקדים

 

ההכשרה הנמשכת שנה אקדמית מלאה ומעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה'. מדובר בגישה בעלת עקרונות ייחודיים, המאפשרת להוביל ולתמוך באופן ממוקד וקצר מועד בתהליכי שינוי בדינמיקות משפחתיות. יוצגו טכניקת להתערבות טיפולית עם הורים המאפשרות לבסס סמכות הורית נוכחת מכילה ונחושה, הבניית סמכות זו ע"י המטפל/ת מסייעת לברית הטיפולית עם ההורים ובכך מקדמת משמעותית גם את הטיפול הספציפי הנדרש לילד/ה או לנער/ה. הגישה מציעה התערבויות אפקטיביות במקרים מורכבים ובכלל זה במצבים הכוללים בעיות התנהגות, חרדות, הימנעות מבית ספר, שימוש יתר במסכים, הפרעות אכילה נערות בסיכון ועוד.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות בסיסיות ומתקדמות, תרגולים והתנסויות. כמו כן המודרכים יקחו חלק בתהליך פרקטיקום המאפשר למידה ישירה ממטפל מנוסה בגישת הסמכות החדשה ועבודה בצוות על מקרה טיפולי.

 

מהם יתרונות ההכשרה הקלינית בהשוואה להכשרה הממוקדת?

 

אנו רואים בהכשרה הקלינית (הכוללת הרצאות בנושאים רחבים ופרקטיקום) את התהליך המעמיק ביותר לרכישת הכלים הטיפוליים של גישת הסמכות החדשה. משתתפי ההכשרה מצטרפים לתפיסתנו לשורה הראשונה של מטפלים בתחום ועל כן:

א. שניים או שלושה ממשתתפי ההכשרה יוכלו להקלט בסוף ההכשרה כמטפלים במרפאה לסמכות הורית בשניידר (בהתאם למגבלות העסקה אליהן אנחנו נתונים).

ב. מודרכים המעוניינים בכך, יוכלו בסיום ההכשרה לקבל הפניות הורים לטיפולם ממרכז שניידר, אופציה זו מותנית בהמשך הדרכה מקצועית במרפאה לסמכות הורית.

         

להלן דגשים נוספים לגבי ההכשרה הקלינית:

 

  • בהכשרה משולב תהליך פרקטיקום אינטנסיבי הכולל הצטרפות לטיפול בזוג הורים המתקיים במסגרת המרפאה, כאשר המשתתף פועל בעבודת צוות עם מטפל מיומן מצוות המרפאה.

 

  • הפרקטיקום מלווה בהדרכה קבוצתית במסגרתה תתקיים חשיבה קלינית מעמיקה על המקרים הטיפוליים. במידה שזמן המפגש יאפשר, תנתן אפשרות להתייעץ בקבוצות ההדרכה על הפרקטיקום במקרים טיפוליים של המשתתפים בקליניקות הפרטיות.

 

  •  ההכשרה כוללת הרצאות מתקדמות במגוון תכנים נוספים שאינם כלולים בהכשרה הבסיסית (נערות בסיכון, הפרעות אכילה, סרבנות ביס, שימוש בגישה במסגרת בתי ספר ועוד)

 

  • ההכשרה תלווה בפורום אינטרנטי בו ניתן למצוא את מצגות הקורס וחומרים נלווים.

 

 

מבנה ההכשרה:

ההכשרה מתקיימת בקבוצה קטנה (עד 15משתתפים) ונמשכת 28 מפגשים בני 4 שעות אקדמאיות כל אחד, סך הכל 112 שעות אקדמאיות. בהכשרה ילמדו באופן מעמיק כל אחד מן האמצעים הטיפוליים כגון: צמצום הסלמה, הכרזה, התיישבות, פגישת תומכים וכו' באופן מפורט הכולל דוגמאות קליניות. בהמשך המודרכים מתרגלים ומתנסים באמצעי זה על ידי סימולציות בהנחיית הצוות המדריך. סימולציות אלו מאפשרות לרכוש מיומנות רבה ליישום השיטה בפועל, עוד לפני המפגש הישיר עם מטופלים. משתתפי ההכשרה יקבלו את הפרוטוקול הטיפולי של המרפאה לסמכות הורית, הכולל דפי הנחייה שניתן למסור להורים. בהמשך המשתתפים ישתלבו בתהליך פרקטיקום המאפשר עבודה משותפת עם מטפל מנוסה ומפגש ישיר עם מטופלים. חלק מהפגישות יתקיימו באופן מקוון (מועדי פגישות אלו יוגדרו בלו"ז).

 

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון של פסיכולוגים, עו"סים ומטפלים, שהיו שותפים בפיתוח עקרונות המודל הטיפולי של גישת 'הסמכות החדשה'. הסימולציות וההדרכות על הפרקטיקום מתבצעות בהדרכת פסיכולוגים ועו"סים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל, מאפשר למודרכים לחוות כיצד המודל הטיפולי מיושם ע"י מטפלים העובדים בסגנונות אישיים שונים זה מזה.

 

לפרוט נושאי ההכשרה ורשימת המנחים - לחץ כאן

 

תנאי הקבלה   -  ההצטרפות להכשרה מותנה בראיון קבלה. לתאום ראיון* יש ליצור קשר עם גלית זיגמן נחמיאס בנייד 052-4730029.

 

מועדי ההכשרה -   25/10/22 - 13/06/23 –  ימי שלישי בין השעות 9:00-12:30

 

עלות ההכשרה - 9,600 ש"ח 

 

לשאלות או בירורים בנושא התשלום ניתן לפנות  במייל: office@newauthority.org.il

 

להתייעצות מקצועית ותיאום ראיון קבלה:

 

יש לפנות לגלית זיגמן נחמיאס, פסיכולוגית קלינית ורכזת ההכשרות בטלפון: 052-4730029 או במייל: galit@newauthority.org.il


 

* ניתן לקיים את ראיון הקבלה גם באופן מקוון.

 

 

משובים והמלצות:

כנוהל, בסיום כל הכשרה אנו מבקשים מהמשתתפים למלא באופן אנונימי משוב. לחץ לקריאת פידבק מילולי על ההכשרה שהסתיימה ב- 2019

 

 

ניתן לשריין מקום בהכשרה זו רק לאחר הרישום לראיון הקבלה!