הכשרה קלינית לפסיכולוגים עו"סים ומטפלים בילדים ונוער


             ההכשרה מתקיימת במרכז שניידר לרפואת ילדים

 

   

 

 

הכשרה קלינית בשילוב פרקטיקום

 

(הפרקטיקום מתקיים במסגרת המרפאה לסמכות הורית)

 

 

נפתחה ההרשמה למועד אוקטובר 2020 - מאי 2021

 

במרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר אנו עוסקים בטיפול וייעוץ ממוקד להורים המתמודדים עם טווח רחב של בעיות התנהגות ופתולוגיה קלינית של ילדם, תוך שימוש במערך כלים טיפוליים ייחודיים, אשר פותחו במסגרת המרפאה. במרכז שניידר מתקיימת במשך שנים הכשרה מקצועית בסיסית ב"סמכות חדשה", בהדרכת צוות המטפלים שלנו ומומחים נוספים מהתחום, אשר עשרות בוגריה הינם מטפלים מתחומים שונים. 

השנה נפתחת לראשונה הכשרה קלינית מקיפה עבור פסיכולוגים מטפלים ועו"סים, תוך שילוב המודרכים בפרקטיקום מעשי במסגרת המרפאה בשניידר. ההכשרה תאפשר לבוגרים להדריך הורים באופן פרטי בקליניקות העצמאיות, גם במקרים קליניים מורכבים. לחלק מהבוגרים תוצע האפשרות להשתלב כמטפלים במרפאה שלנו במרכז שניידר.

 

הכשרה זו מיועדת לפסיכולוגים מטפלים ועו"סים בעלי ניסיון בהדרכת הורים ומחייבת ראיון קבלה מקדים

 

ההכשרה הנמשכת שנה אקדמית מלאה ומעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה'. מדובר בגישה בעלת עקרונות ייחודיים, המאפשרת להוביל ולתמוך באופן ממוקד וקצר מועד בתהליכי שינוי בדינמיקות משפחתיות. יוצגו טכניקת להתערבות טיפולית עם הורים המאפשרות לבסס סמכות הורית נוכחת מכילה ונחושה, הבניית סמכות זו ע"י המטפל/ת מסייעת לברית הטיפולית עם ההורים ובכך מקדמת משמעותית גם את הטיפול הספציפי הנדרש לילד/ה או לנער/ה. הגישה מציעה התערבויות אפקטיביות במקרים מורכבים ובכלל זה במצבים הכוללים בעיות התנהגות, חרדות, הימנעות מבית ספר, שימוש יתר במסכים, הפרעות אכילה נערות בסיכון ועוד.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות בסיסיות ומתקדמות, תרגולים והתנסויות. כמו כן המודרכים יקחו חלק בתהליך פרקטיקום המאפשר למידה ישירה ממטפל מנוסה בגישת הסמכות החדשה ועבודה בצוות על מקרה טיפולי.

במסגרת ההכשרה ירכשו המשתתפים כלים יישומיים של הגישה הטיפולית, אשר פותחה במהלך העשור האחרון ע"י הצוות המקצועי של המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. עקרונות הגישה מוצגים גם בספר 'הסמכות החדשה' ונכתבו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות מגוונות כמו גם תרגולים והתנסויות. למודרכים מוצגות טכניקות טיפוליות לפעולה והתמודדות עם מגוון בעיות התנהגות בקרב ילדים ובני נוער.

 

מהם יתרונות ההכשרה הקלינית?

 

 

  • הנחיית הורים להתמודדות גם במצבים קליניים מורכבים – אלימות, אובדנות, סרבנות בית ספר, הפרעות אכילה, נערות בסיכון ועוד
  • לימוד מפורט ותרגול אקטיבי בקבוצות קטנות ע"י סימולציות של טכניקות המודל - "הכרזה", "התיישבות", "גיוס תומכים", "פעולות תיקון" ועוד
  • הצטרפות לטיפול המונחה ע״י פסיכולוג במסגרת המרפאה כחלק מהפרקטיקום
  • צפייה במפגש חי עם הורים תוך למידת ראיון קליני ממוקד על פי גישת 'הסמכות החדשה'
  • שניים או שלושה ממשתתפי ההכשרה יוכלו להקלט בסוף ההכשרה כמטפלים במרפאה לסמכות הורית בשניידר
  • חלק מהמודרכים יוכלו בסיום ההכשרה לקבל הפניות לטיפול ממרכז שניידר תוך המשך הדרכה מקצועית במרפאה לסמכות הורית.
  • פורום אינטרנטי המלווה את ההכשרה בו ניתן למצוא את מצגות הקורס וחומרים נלווים

 

 

 

מבנה ההכשרה:

ההכשרה מתקיימת בקבוצה קטנה של 6 עד 12 משתתפים ונמשכת 27 מפגשים בני 4 שעות אקדמאיות כל אחד, סך הכל 108 שעות אקדמאיות. בהכשרה ילמדו באופן מעמיק כל אחד מן האמצעים הטיפוליים כגון: צמצום הסלמה, הכרזה, התיישבות, פגישת תומכים וכו' באופן מפורט הכולל דוגמאות קליניות. בהמשך המודרכים מתרגלים ומתנסים באמצעי זה על ידי סימולציות בהנחיית הצוות המדריך. סימולציות אלו מאפשרות לרכוש מיומנות רבה ליישום השיטה בפועל, עוד לפני המפגש הישיר עם מטופלים. משתתפי ההכשרה יקבלו את הפרוטוקול הטיפולי של המרפאה לסמכות הורית, הכולל דפי הנחייה שניתן למסור להורים. בהמשך המשתתפים ישתלבו בתהליך פרקטיקום המאפשר עבודה משותפת עם מטפל מנוסה ומפגש ישיר עם מטופלים.

 

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון של פסיכולוגים, עו"סים ומטפלים, שהיו שותפים בפיתוח עקרונות המודל הטיפולי של גישת 'הסמכות החדשה'. הסימולציות וההדרכות על הפרקטיקום מתבצעות בהדרכת פסיכולוגים ועו"סים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל, מאפשר למודרכים לחוות כיצד המודל הטיפולי מיושם ע"י מטפלים העובדים בסגנונות אישיים שונים זה מזה.

 

לפרוט נושאי ההכשרה ורשימת המנחים - לחץ כאן

 

תנאי הקבלה   -  ההצטרפות להכשרה מותנה בראיון קבלה. לתאום ראיון יש ליצור קשר עם גלית זיגמן נחמיאס בנייד 052-4730029.

 

מועדי ההכשרה -   20/10/20 - 11/05/21 –  ימי שלישי בין השעות 9:00-12:30

 

עלות ההכשרה - 9,600 ש"ח 

 

לשאלות או בירורים בנושא התשלום ניתן לפנות  במייל: office@newauthority.org.il

 

להתייעצות מקצועית ותיאום ראיון קבלה:

 

יש לפנות לגלית זיגמן נחמיאס, פסיכולוגית קלינית ורכזת ההכשרות בטלפון: 052-4730029 או במייל: galit@newauthority.org.il

 

 

 

משובים והמלצות:

כנוהל, בסיום כל הכשרה אנו מבקשים מהמשתתפים למלא באופן אנונימי משוב. לחץ לקריאת פידבק מילולי על ההכשרה שהסתיימה ב- 2018

 

 

ניתן לשריין מקום בהכשרה זו רק לאחר הרישום לראיון הקבלה! להלן תנאי הרישום ותקנון ביטול עסקה.