מידע לאנשי חינוך

באזור זה הנכם מוזמנים לקרוא על נושאים שונים הקשורים לסמכות החדשה בתחום החינוך.

מורים, מנהלים ואנשי צוות חינוך בית ספרי, הנכם מוזמנים להכנס לפורום ההתייעצות, ואנשי המרכז ישמחו לענות לשאלותיכם.

 לפרטים והצטרפות לתוכנית הסמכות החדשה בבתי ספר ניתן ליצור קשר במייל:

School@NewAuthority.Org

 

הכשרות והרצאות לבתי ספר


הרצאות  

צוות מרכז הסמכות החדשה מעביר בבתי ספר הרצאות וסדנאות במגוון נושאים, שנועדו לתת מענה  לסוגיות הנוגעות לסמכות המורה בבית הספר, לסמכות הורית ולקשר בין הורים למורים. משך ההרצאות הוא כשעה וחצי ומשך הסדנאות הוא כשלוש שעות. הסדנאות כוללות בנוסף לחלק העיוני גם דיון וחלק מעשי (כגון סימולציות).

הרצאות וסדנאות קצרות לחדרי מורים

 

 להלן מספר דוגמאות לנושאי הרצאות וסדנאות לחדר מורים:

 •  כיצד בונים סמכות חדשה בבית הספר בכלל ולמורה בפרט?
 •  הקשר בין מורים להורים – אמצעים למניעת עימותים ובניית שיתופי פעולה.
 •  סמכות חדשה להורים ומורים.

חשוב להדגיש כי במהלך ההרצאות משולבות דוגמאות המיועדות להבהיר את הנושאים המוצגים ובנוסף ניתנים טיפים אפשריים להתמודדות מול בעיות התנהגות ומשמעת.

 

 • ניתן לתאם גם הרצאות או סדנאות עבור בעיות ממוקדות הקיימות בבית הספר כגון היעדרות תכופות של תלמידים, חרמות ובעיות חברתיות, קבלת התלמיד החריג, התמודדות עם בעיית קשב וריכוז ועוד.

 

הרצאות לאספות הורים

הרצאות אלו מיועדות לאספות הורים בבתי הספר וקיימים מספר נושאים להרצאות אלו:

 •   סמכות הורית – כיצד להתמודד נכון מול בעיות התנהגות
 •   סמכות הורית ומורית – על חשיבות הקשר והתקשורת בין הורים לבית הספר
 •   שימוש יתר במחשב – סיכונים ודרכי התמודדות
 •   התמודדות הורית עם העדרויות ונשירת תלמידים מבתי הספר

 

 

הכשרות

 כל ההכשרות המוצעות לבתי הספר כוללות:

 •  הקניית ארגז כלים אפקטיבי למורים ולאנשי החינוך בבית הספר– במסגרת הכשרה שתיערך בבית הספר יינתנו כלים מעשיים ופשוטים בהתאם לתחום בו מתמקדת התוכנית. הכלים יועברו באופן חוויתי תוך דגש על התנסות מעשית (סימולציות במהלך הסדנאות שיועברו, צילום או צפייה בסיטואציות מהכיתה במהלך ההדרכה השוטפת ועוד).
 •  הטמעה מהירה תוך הדרכה שוטפת לאורך שנת הלימודים– לאחר ההכשרה ממשיך המרכז ללוות את המורים והצוות החינוכי  באמצעות מפגשי הדרכה אחת לשבוע או שבועיים ובאמצעות פורום התמיכה באינטרנט. ההדרכה השוטפת מסייעת להטמעת הכלים שנרכשו ולהתאמתם והרחבתם בהתאם לצרכים המשתנים.
 • יש אפשרות להוסיף לכל אחת מהתוכניות מערך הערכה לבדיקת יעילותן והשפעתן לטווח הקצר והרחוק.

 

נושאי ההכשרות:

 

1. תוכנית עוג"ן (עוצמה גיבוי ונוכחות)

תוכנית זו היא התוכנית המקיפה ביותר והיא מותאמת באופן אישי לצרכי כל בית ספר. התוכנית מקנה אמצעי פעולה ישימים למורה בהתמודדותו מול בעיות התנהגות בכיתה ומסייעת לבית הספר להתמודד עם התערבויות בלתי הולמות של הורים מחד וליצור קשר הורה- מורה מאידך. יתרונה של התוכנית הוא המעורבות הכוללת הן של צוותי החינוך בבית הספר והן של ההורים. תוכנית זו מובילה לתמיכה הדדית בין המורים, לתמיכה של ההורים בצוות ביה"ס ולהגדרות ברורות של נהלי תגובה מול בעיות. באמצעות התוכנית מעוצבת מחדש של סמכותו של המורה בכיתה ובבית הספר. התוכנית כוללת תמיכה צמודה לצוות בית הספר וזמינות מתמדת של מדריך מטעם מרכז הסמכות החדשה (לפרטים נוספים על התוכנית לחץ כאן).

 

2. תוכנית לבניית סמכות מורית בבית הספר:

התוכנית מקנה לאנשי החינוך בבית הספר כלים לבניית סמכותם הן מול בעיות התנהגות של תלמידים והן בהתמודדות מול מעורבות בלתי הולמת של הורים בבית הספר.

 

3. תוכנית גישור הורה- מורה:

התוכנית נועדה לקדם שיתוף פעולה בין מורים להורים בבית הספר מתוך הנחת היסוד כי המפתח להתמודדות יעילה עם בעיות התנהגות של תלמידים היא בניית קשר יציב בין מורים להורים (לקריאה נוספת על הקשר הורה- מורה לחץ כאן).

 

4. תוכנית התערבות למניעת נשירה מבית הספר:

התוכנית מקנה לאנשי החינוך בבית הספר כלים להתמודדות עם תופעת ההיעדרות ונשירה ממסגרת בתי הספר, תופעה אשר הולכת ומקצינה בשנים האחרונות ומהווה גורם סיכון משמעותי לילדים ובני נוער (לקריאה נוספת על תופעת הנשירה מבית הספר וסרוב הליכה לבית הספר לחץ כאן).

 

לפרטים נוספים על תוכניות לבתי ספר ניתן לפנות אלינו במייל - School@NewAuthority.Org