פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: אריאל לביא, נעם לופו, ליאור בן אלי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
מורה מאיימת
אמא לשלושה
23:35 28.02.2019
חדש
שלום,
מקווה חקבל םה מענה כולשהו..
אני אמא לילדה הת 14 מאוד דעתנית,
בלי להכנס לפרטים יותר מידיי כי זה יהיה ארוך...
הרקע בגדול זה שהילדה היתה מאחרת לשיעורים באופן קבוע וגם תמיד תמיד יש לה הסברים למה איחרה וכשההסברים שלה לא מתקבלים היא מתעקשת ומתווכחת כי מבחינתה האיחורים מוצדקים.
עקב המצב הזה בגדול
הילדה היום שיתפה אותי כי באחד ההזדמנויות שהמורה צעקה עליה (הפך למשהו קבוע לצעוק עליה מול שאר הילדים) היא כיימה עליה עם המשפט " תזהרי שלא אגיע למצב שאני פונה למועצה ולרווחה"..
מאחר ואני מוכרת ברווחה מיוזמתי - פניתי אליהם לעזרה מאחר ואני אמא חד הורית שמגדלת 3 ילדים לבד והילדה חכמה מאוד היא ישר הבינה שזה איום..
אני רוצה לציין שאין לי שום פחד או חשש מצורת החיים שלי וצורת החינול וגידול הילדים אבל... האיום הזה ממש ממש הכעיס אותי! אני עדיין רותחת! באיזה זכות היא אומרת משפט כזה לילדה בת 14????
אם היא חושדת במשהו שלדעתה מצריך התערבות של מועצה או רווחה שתפנה לגורמים הנכונים!!! אם היא מרגישה שיש צורך ההתערבות מעבר להתערבות בית ספרית שתפנה אלי!!!!
מה זה החוצפה הזאת של המורה!
אותה מורה שנה שעברה איימה על הילדה שיש מצלמות בכתה ושהיא רואה הכל!
המורה לא מצליחה חהתמודד עם הילדה אז היא מאיימת עליה בכל מיני דרכים משונות!
אגב, בדקתי מיל המנהלת אם יש מצלמות והיא הסבירה לי שאין אז הטחתי בפניה את הסיםור הזה שהמורה מאיימת בכתה עח השקר הזה שיש מצלמות!
....
אני חייבת מענה
האם אני יכולה להתלונן על המורה ולמי לפנות כי בנתיים להודעה ששלחתי למנהלת ביהס לא קיבלתי מענה ולא נראה לי מהנסיוח שלי איתם שאקבל מענה שירצה אותי..
אני לא רוצה לשתוק על זה!
ומוכנה גם להתלונן במשטרה אח יש עילה מספיק טובה!
אשמח לכל מענה
תודה רבה
מתנצלת הסיפור טרי ואני עדיין כועסת
ממש כועסת שהילדה צריכה לעבור את זה והיא מרגישה שמשהו לא בסדר ובוכה..
תודה
תגובה: מורה מאיימת
biyisrael
01:02 01.03.2019
חדש
שלום וברכה,
תודה רבה לפנייה. גילוי נאות: הפורום הזה בעיקר מתעסק בהתמודדות של סמכות הורית מול ילדיהם ופחות בהתמודדות של הורים מול בית הספר.

בתור מורה בעצמי, אני גם בהלם שמורה אמרה דבר כזה. בשביל שדברים כאלו יצאו, חייב שהמצב בכיתה התדרדר מעבר לתחושת שליטה של המורה, כך שהיא חשבה בטעות שאמירה כזו מביישת ומשפילה תחזק את הסמכות שלה בכיתה. ביחידה אנו עוזרים להורים להחזיר את הכוח של המילה שלהם בבית, תהליך תובעני ומורכבת. כוח-המילה שהוא אמתי לא נובע מעמדה מתנשאת ותוקפנית אלא ממקום של נוכחות מתמידה בחיי הילד. מורים רבים, ואני בתוכם, בנוסף להורים, נדרשים להפנים את הנקודה החשובה הזו, שלעיתים נשכחת ברגע של הכעס או התסכול. האחריות הראשונית הזו היא עלינו, מאחר וההשלכות בחיי הילד הן משמעותיות ביותר.

בנוגע לקריאה שלך לדין וחשבון, הייתי מציע לנסות לתפוס שוב את המנהלת. אם היא מנהלת טובה, יהיה לה חשוב לשמוע את הצד שלך אך יכול להיות שיקח מספר נסיונות לתפוס אותה. מנהלי בתי הספר עמוסים בעבודה ויכול להיות שתצטרכי לאזור סבלנות. אם את לא מצליחה, הייתי מציע לגשת לסגנית או היועצת. חשוב לפתור את הבעיה מתוך כתלי בית הספר בשביל להגיע לפתרון הולם, מהיר, ומקדם בשביל ביתך. זה גם ילמד אותה מסר חשוב: המערכת הבית ספרית איננה נגדה, ושאכפת למסגרת מהתחושות שלה כמו שאכפת לה מההתנהגות שלה. אך אם גם אותם את לא מצליחה לתפוס, אפשר לחפש במשרד החינוך את שם הפקח של האזור שאת גרה בו, או עובד עירייה שעובד בענף של החינוך.

המון בהצלחה. תודה על השיתוף. יש לכולנו לקח חשוב ללמוד מהסיפור הזה.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה