פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: אריאל לביא, נעם לופו, ליאור בן אלי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
אלימות רגשית במשפחה
mohad
13:22 30.12.2018
חדש
אחות בת 27 , אני מרגישה שאני חווה כבר כ5 שנים אלימות רגשית ומעט פיסית מצד אחי הגדול (31). אחי הגדול לא מדבר איתי כבר מספר שנים וגם לא עם אבי.
אנחנו חווים לעיתים קרובות בבית קללות והשפלות מילוליות בבית
בעבר היו מעט מקרי אלימות פיסית (סטירה)
אני לא רוצה לערב משטרה, אני לא רוצה לפגוע בו.
השאלה מה אפשר לעשות מבלי לערב משטרה בעניין הזה.
אודה לעזרה והדרכה
שוב, גם ההורים רוצים לעשות שינוי בבית, אבל אנחנו לא מעוניינים לערב משטרה.
תשובה לשאלתך
noam
16:28 08.01.2019
חדש
אלימות במשפחה היא בעיה חברתית והשפעותיה ניכרות בטווח הארוך והקצר כאחד. אלימות במשפחה היא תופעה שלילית ומזיקה ויש לגנותה על כל צורותיה. חוסר פעולה מצד הנוגעים בדבר עשוי לאפשר הסלמה וחשוב להדגיש שעל מנת לפתור את המצב הקיים יש לנקוט פעולה.
נרצה להבהיר שהמרפאה לסמכות הורית מטפלת בין השאר בהתנהגויות אלימות מצד קטינים, כמובן שסוג זה של טיפול ישתנה כשנפנה לטפל באלימות מצד בגירים. לכן חשוב לנו להגביל תשובה זו להנחיה כללית בלבד. 
בנוגע למשטרה, כדאי לחשוב על כך שעירוב המשטרה ונוכחותה עלולים ליצור התרעה אל מול אחיך, הוא בגיר ולא קטין ויש לכך משמעות רבה. כדאי לדעת בנוסף כי מרבית הסיכויים שהמשטרה לא תגיש בשלב ראשון תביעה פלילית כנגד אחיך כיוון שמדובר על אלימות במשפחה. במצבים אלו נהוג להפנות לגורמי הרווחה בעיר המגורים שלכם על מנת שיבואו לעזרתך ולעזרת הורייך במצב המורכב שאת מתארת. במידה ואת מעדיפה בכל זאת לא לערב את המשטרה, את יכולה לפנות בעצמך לגורמי הרווחה בעירך לצורך קבלת מענה טיפולי המותאם לצרכיכם ולמציאות הקיימת בביתכם.
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה