פורום התייעצות פתוח להורים

פורום התייעצות פתוח להורים

ניהול פורום: אריאל לביא, נעם לופו, ליאור בן אלי

פרטים אישיים
* שם בפורום:
  שם פרטי:
  שם משפחה:
  דואל':
    (דואר אלקטרוני לא יופיע בפורום)

תוכן ההודעה
* נושא:

תוכן:
  Bold Underline Italic Link
צפיה

עריכה

רשימת קישורים
שם קישור 1:
שם קישור 2:
שם קישור 3:
שם קישור 4:
שם קישור 5:

רשימת קבצים
שם קובץ 1:
שם קובץ 2:

סה"כ הודעות: 2
תינוק הן שנה וחודשיים לא מצביע
Irissh24
09:27 12.07.2018
שלום לכולם הייתי שמחה לעזרתכם.
מדובר בבן שלי בן שנה וחודשיים תכף.הוא תינוק פעיל,חברותי,חייכן.בגיל חצי שנה התחיל לומר אבא והפסיק,חזר על זה שוב בגיל שנה למספר ימים ושוב הפסיק. אמא הוא אומר תמיד. מוחא כפיים,מחקה את הקולות שאני עושה,מגיב למשחק הקוקו,מגיב כשקוראים לשמו,מושיט את ידיו אם רוצה שירימו אותו. אני מודאגת משני נושאים עיקריים, הוא אינו מצביע על אובייקטים,אם הוא רוצה חפץ כלשהן הוא מושיט את כל היד לעברו,אך לא מצביע עם האצבע המורה. כששואלים אותו איפה אור הוא לא יודע ולא מצביע לכיוון האור העניין הזה מדאיג אותי מאוד.העניין השני שמדאיג אותי הוא הנפנוף לשלום,הוא נפנף רק פעמיים לשלום ולא חזר על פעולה זו יותר. האם יש מקום לדאגה?תודה לעונים.
תינוק לא מצביע
biyisrael
21:53 13.09.2018
שלום איריס,
סליחה שלקח לנו זמן רב להגיב לפנייתך. הפורום עבר לאחרונה לניהול חדש ואנחנו עכשיו מגיעים לפניות שלא קבלו מענה.

קודם כל, חשוב שתדעי שהפורום הזה מיועד בעיקר ליחסי הורים ילדים מגילאים 5 ומעלה. מצאתי את הפורום הזה: https://www.beok.co.il/forums/forum-268/
שמתייחס באופן ייחודי להתפתחות הילד.

בכל מקרה, זמן רב עבר מאז תחילת הקיץ. מה שלום הבן שלך? האם יש התפתחויות? אני יכול להגיד לך באופן כללי וגם מניסיון אישי עם הבת שלי (בת שנה וחצי) שהתפתחות היא מאוד אישית. בעולם הפסיכולוגיה, תמיד מגדירים טווחים רחבים עבור עיקובים התפתחותיים לפני שמתחילים להיכנס לדאגות.

ליותר פרטים אני רוצה לפנות אותך לאתר של מכבי בנוגע להתפתחויות תואמות גיל וגם לספר "המדריך הישראלי להורים" שמאוד עוזר לי ולאשתי. (ניתן לרכוז בסטמצקי).

בהצלחה! ושנה טובה!
מקרא:   אורח/ת אורח/ת    חבר/ה חבר/ה    פסיכולוג/ית פסיכולוג/ית    מנחה מנחה    מנהל/ת פורום מנהל/ת פורום    הודעה ראשית הודעה ראשית    עם תגובה עם תגובה    ללא תגובה ללא תגובה