הדרכות למטפלים

מטפלים המעוניינים בהדרכה אישית על מקרים טיפוליים בהדרכת הורים מוזמנים לפנות ולברר פרטים אצל גלית זיגמן, פסיכולוגית קלינית ורכזת ההכשרות וההדרכה בטלפון 058-7372999 או במייל galit@newauthority.org.il .

 

הכשרה מקצועית למטפלים


להרשמה להכשרה הנפתחת באוקטובר 2017 התקשרו 0587372999

 

מטרת ההכשרה:

ההכשרה מעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה' למטפלים המייעצים להורים בהתמודדותם מול קשיי התנהגות של ילדים ונוער. במסגרת הסדנא המטפלים רוכשים כלים יישומיים של הגישה הטיפולית שפותחה במהלך העשור האחרון ע"י הצוות המקצועי של המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. עקרונות הגישה מוצגים בספר 'הסמכות החדשה' ונכתבו בשותפות עם פרופ' חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב. לחץ כאן לתאור פיתוח הגישה הטיפולית כפי שמוצגת בהקדמה לספר.

ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות מגוונות כמו גם תרגולים והתנסויות; למודרכים מוצגות טכניקות טיפוליות לפעולה באופן מעשי מול טווח רחב של בעיות התנהגות בקרב ילדים ובני נוער. ההכשרה מיועדת למטפלים בלבד בעלי ניסיון קודם בתחום הדרכת ההורים.

 

מבנה ההכשרה:

ההכשרה מתבצעת בקבוצות קטנות (12-21 משתתפים), וכך מתאפשרת הכרות מעמיקה עם מושגי הגישה והרציונל התיאורטי העומד מאחוריה. דגש רב מושם על למידת דרכי התערבות, כלים טיפוליים ומגוון אסטרטגיות ייעוץ להגברת סמכות, השגחה ונוכחות בקרב הורים.

ההכשרה המקצועית מורכבת ממפגשים הכוללים הרצאות תאורטיות, הסברים על אמצעים טיפוליים, דוגמאות קליניות וסימולציות לתרגול האמצעים הטיפולים שיוצגו. הסימולציות מבוצעות בקבוצות קטנות, של 6-8 משתתפים, וכוללות משחקי תפקידים בהנחיית צוות פסיכולוגים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. סימולציות אלו מאפשרות באופן הטוב ביותר למטפלים לרכוש מיומנות רבה לישום השיטה בפועל.
בנוסף, יקבלו המודרכים דפי הסבר והנחייה מפורטים על כל נושא שיוצג; דפים אלו יכולים לשמש את המודרכים גם בהמשך עבודתם המקצועית בהדרכות הורים.

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון המשלב פסיכולוגים שהיו שותפים בפיתוח המודל הטיפולי ופסיכולוגים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל לאפשר למודרכים לחוות כיצד מודל זה מיושם באופן אישי ע"י מטפלים שונים העובדים בהתאם למודל זה.

 

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים על נושאי ההכשרה, רשימת צוות המדריכים ועלויות.

 

משובים והמלצות*:

אנו נוהגים לבקש בסיום כל הכשרה משוב מהמשתתפים הן מתוך רצון שלנו להשתפר והן תוך כוונה לעמוד בדרישה לשקיפות בפעולת דמויות סמכות, דרישה הנובעת מתוך עקרונות הסמכות החדשה. הדרישה לשקיפות מחייבת אחריות רבה יותר מצד דמויות הסמכות אך אחד מיתרונותיה הוא גם היכולת להציג את פועלה. יש לציין כי המשובים המוצגים כאן הם רק משובים בהם הובעה בכתב נכונות לפרסמם באתר. להלן המשובים לפי סדר ההכשרות החל מסדנת הכשרה שהסתיימה ביולי 2012, בינואר 2013. להלן משובים מהכשרות מאוחרות יותר שהחלו באפריל 2013, נובמבר 2013 דצמבר 2014, בדצמבר 2015 ומשוב מההכשרה שהחלה באפריל 2016. בנוסף, פידבק מילולי קצר על ההכשרה האחרונה ניתן לקרוא כאן.

* במידה ויש צורך לשוחח עם בוגר/ת הכשרה נוכל למסור לידכם טלפונים של משתתפים שהביעו הסכמתם לספר על ההכשרה שעברו.

 

הרשמה להכשרות הקרובות:

ההרשמה למועד מרץ 2017 נפתחה וניתן להירשם על מנת לשריין מקום.

הכשרת ימי שישי, 8:30-12:00, תתקיים בתאריכים  24.3.17-16.6.17. ללוח הזמנים המלא לחץ כאן.

הכשרת ימי שלישי, 9:00-12:30, תתקיים בתאריכים  21.3.17-4.7.17. ללוח הזמנים המלא לחץ כאן.

לפרטים נוספים ולהרשמה יש לפנות לגלית זיגמן, פסיכולוגית קלינית ורכזת ההכשרות המקצועיות, בטלפון 058-7372999 או במייל galit@newauthority.org.il .

 

קהל היעד והתאמה להכשרה:

ההכשרה מיועדת לפסיכולוגים, עו"ס, פסיכיאטרים, מטפלים באמנות, יועצים חינוכיים ומטפלים בעלי ניסיון קודם בתחום הדרכת ההורים. מטפלים המעונינים בבדיקת התאמתם המקצועית להכשרה זו מוזמנים לפנות לגלית זיגמן.

 

תנאי רישום דרך האתר:

ניתן להירשם ולשריין מקום להכשרת המטפלים דרך אתר זה. לצורך ההרשמה יש לקרוא את תנאי הרישום ותקנון ביטול עסקה המצורף כאן. תקנון זה נועד לעמוד בכל תנאי בטול עסקה כפי שנקבע בחוק הגנת הצרכן. חשוב להדגיש כי הרישום ניתן לביטול בתוך שבועיים מיום ביצוע העסקה ואנו ממליצים לפני רישום זה ליצור קשר טלפוני לבדוק את ההתאמה המקצועית להכשרה זו. מועמד/ת שלא ימצא מתאים כספו יוחזר במלואו.