הכשרה מקצועית לפסיכולוגים ומטפלים בילדים ונוער בגישת 'הסמכות החדשה'


ההכשרה מתקיימת במרכז שניידר לרפואת ילדים

 

    * נפתחה הרשמה למועד אפריל 2018 *

 

ההכשרה מעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה'. מדובר בגישה בעלת עקרונות ייחודיים, המאפשרת להוביל ולתמוך באופן ממוקד וקצר מועד בתהליכי שינוי בדינמיקות משפחתיות. יוצגו טכניקת להתערבות טיפולית עם הורים המאפשרות לבסס סמכות הורית נוכחת מכילה ונחושה, הבניית סמכות זו ע"י המטפל/ת מסייעת לברית הטיפולית עם ההורים ובכך מקדמת משמעותית גם את הטיפול הספציפי הנדרש לילד/נער/ה. הגישה מציעה התערבויות אפקטיביות במקרים מורכבים ובכלל זה במצבים הכוללים בעיות התנהגות, חרדות, הימנעות מבית ספר, שימוש יתר במסכים ועוד. 


במסגרת הסדנא ירכשו המשתתפים את הכלים היישומיים של הגישה הטיפולית, שפותחה במהלך העשור האחרון ע"י הצוות המקצועי של המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. עקרונות הגישה מוצגים גם בספר 'הסמכות החדשה' ונכתבו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות מגוונות כמו גם תרגולים והתנסויות; למודרכים מוצגות טכניקות טיפוליות לפעולה והתמודדות עם מגוון בעיות התנהגות בקרב ילדים ובני נוער. ההכשרה מיועדת למטפלים בעלי ניסיון בתחום הדרכת הורים.

 

מבנה ההכשרה:

ההכשרה כוללת 12 מפגשים (משך מפגש 3 שעות = 4 שעות אקדמיות) ומתקיימת בקבוצות קטנות (בכל קבוצה עד 22 משתתפים),  במטרה לאפשר למידה מעמיקה עם מושגי הגישה והרציונל התיאורטי העומד מאחוריה.


הצוות המקצועי המקיים את ההכשרה שם דגש רב על למידת דרכי התערבות, כלים טיפוליים ומגוון אסטרטגיות ייעוץ להגברת סמכות, השגחה ונוכחות בקרב הורים וזאת לצד למידה חווייתית ותרגול של הכלים הנלמדים. בהמשך לכך תכנית ההכשרה מורכבת ממפגשים הכוללים הרצאות תאורטיות, הסברים על אמצעים טיפוליים, דוגמאות קליניות וסימולציות לתרגול. הסימולציות מבוצעות בקבוצות קטנות, של 6-8 משתתפים, וכוללות משחקי תפקידים בהנחיית צוות פסיכולוגים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. סימולציות אלו מאפשרות באופן הטוב ביותר למטפלים לרכוש מיומנות רבה ליישום השיטה בפועל בעבודתם עם הורים ומשפחות.
המודרכים יקבלו דפי הסבר והנחייה מפורטים על כל נושא שיוצג; דפים אלו יכולים לשמש את המודרכים גם בהמשך עבודתם המקצועית בהדרכות הורים.

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון של פסיכולוגים, עו"סים ומטפלים, שהיו שותפים בפיתוח עקרונות המודל הטיפולי של גישת 'הסמכות החדשה'. הסימולציות מתבצעות בהדרכת פסיכולוגים ועו"סים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל לכך מאפשר למודרכים לחוות כיצד המודל הטיפולי מיושם ע"י מטפלים העובדים בסגנונות אישיים שונים זה מזה.

 

לקבלת פרטים נוספים על נושאי ההכשרה, רשימת צוות המדריכים ועלויות, לחץ כאן.

 

משובים והמלצות:

כחלק מנהלי העבודה שלנו אנו נוהגים לבקש בסיום כל הכשרה משוב, יש לציין כי המשובים המוצגים כאן הם משובים בהם הובעה בכתב נכונות לפרסמם באתר.

להלן משובים מחלק מההכשרות שהתקיימו במרכז שניידר לפי תאריכים: 

יולי 2012

ינואר 2013

אפריל 2013

נובמבר 2013

דצמבר 2014

דצמבר 2015 

אפריל 2016

מאי 2017

פידבק מילולי קצר על ההכשרה האחרונה ניתן לקרוא כאן.

 

לו"ז ההכשרות:

הכשרת ימי שישי, בתאריכים 27.4.18-13.7.18 (שעות 8:30-12:00). ללוח הזמנים המלא לחץ כאן.

הכשרת ימי שלישי, בתאריכים  10.4.18-26.6.18(שעות 8:45-12:15). ללוח הזמנים המלא לחץ כאן.

 

לפרטים ולהרשמה:

גלית זיגמן, פסיכולוגית קלינית, רכזת ההכשרות במרכז שניידר. 
ניתן לפנות בטלפון 058-73-72-999 או במייל galit@newauthority.org.il .

 

קהל היעד והתאמה להכשרה:

ההכשרה מיועדת לפסיכולוגים, עו"ס, פסיכיאטרים, מטפלים באמנות, יועצים חינוכיים ומטפלים בעלי ניסיון בתחום הדרכת הורים. מטפלים המעוניינים בבדיקת התאמתם המקצועית להכשרה מוזמנים לפנות אל גלית זיגמן (ראה פרטי קשר לעיל).

 

לתשלום דמי רישום והרשמה למסלול ימי ג' - לחץ כאן

 

לתשלום דמי רישום והרשמה למסלול ימי ו' - לחץ כאן

 

ניתן להירשם ולשריין מקום להכשרת המטפלים דרך אתר זה. להלן תנאי הרישום ותקנון ביטול עסקה. תקנון זה נועד לעמוד בכל תנאי בטול עסקה כפי שנקבע בחוק הגנת הצרכן.