הכשרה מקצועית לפסיכולוגים ומטפלים בילדים ונוער בגישת 'הסמכות החדשה'


                                 מרכז שניידר לרפואת ילדים

 

   

 

 

הכשרה לפסיכולוגים ולמטפלים בילדים ונוער

 

בגישת "הסמכות החדשה"

 

ההרשמה לקורסי מרץ-יוני 2019 נסגרה!

(לחץ כאן לפרטים על ההכשרה שתפתח בנובמבר 2019)

 

 

ההכשרה מעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה'. מדובר בגישה בעלת עקרונות ייחודיים, המאפשרת להוביל ולתמוך באופן ממוקד וקצר מועד בתהליכי שינוי בדינמיקות משפחתיות. יוצגו טכניקת להתערבות טיפולית עם הורים המאפשרות לבסס סמכות הורית נוכחת מכילה ונחושה, הבניית סמכות זו ע"י המטפל/ת מסייעת לברית הטיפולית עם ההורים ובכך מקדמת משמעותית גם את הטיפול הספציפי הנדרש לילד/ה או לנער/ה. הגישה מציעה התערבויות אפקטיביות במקרים מורכבים ובכלל זה במצבים הכוללים בעיות התנהגות, חרדות, הימנעות מבית ספר, שימוש יתר במסכים ועוד. 

במסגרת ההכשרה ירכשו המשתתפים כלים יישומיים של הגישה הטיפולית, אשר פותחה במהלך העשור האחרון ע"י הצוות המקצועי של המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. עקרונות הגישה מוצגים גם בספר 'הסמכות החדשה' ונכתבו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות מגוונות כמו גם תרגולים והתנסויות. למודרכים מוצגות טכניקות טיפוליות לפעולה והתמודדות עם מגוון בעיות התנהגות בקרב ילדים ובני נוער.

 

הכשרה מיועדת למטפלים בעלי ניסיון בתחום הדרכת הורים

 

למה ללמוד אצלינו?
*הכשרה קצרה וממוקדת המעניקה כלים מעשיים, אותם ניתן להתחיל ליישם כבר בזמן ההכשרה!
*מרצים מעולים בעלי נסיון רב בגישה הטיפולית ובהוראת הגישה
*תרגולים בקבוצות קטנות המאפשרים התנסות בפועל בשימוש בכלים הטיפוליים
*פורום אינטרנטי המלווה את ההכשרה בו ניתן למצוא את מצגות הקורס ומתאפשרת התייעצות על מקרים
*ההכשרה מלווה ע"י פסיכולוגית המספקת מענה לצרכים האדמיניסטרטיביים והמקצועיים של המשתתפים
*ההכשרה מתקיימת בשיתוף עם המרפאה לסמכות הורית בשניידר, במסגרתה מתאפשר מפגש אינטייק עם הורים 

אבל, אל תשאלו אותנו – תשאלו כל אחד מ-300 הבוגרים שלנו... מוזמנים לצפות במשובים (ראו בהמשך) או לבקש לשוחח עם בוגרי הכשרות קודמות

 

מבנה ההכשרה:

12 מפגשים - משך מפגש 3 שעות (= 4 שעות אקדמיות)

ההכשרה מתקיימת בקבוצות קטנות (עד 22 משתתפים בקבוצה) על מנת לאפשר למידה מעמיקה עם מושגי הגישה והרציונל התיאורטי העומד מאחוריה.

הצוות המקצועי המקיים את ההכשרה שם דגש רב על למידת דרכי התערבות, כלים טיפוליים ומגוון אסטרטגיות ייעוץ להגברת סמכות, השגחה ונוכחות בקרב הורים; זאת לצד למידה חווייתית ותרגול של הכלים הנלמדים. בהמשך לכך, תכנית ההכשרה מורכבת ממפגשים הכוללים הרצאות תאורטיות, הסברים על אמצעים טיפוליים, דוגמאות קליניות וסימולציות לתרגול.

הסימולציות מבוצעות בקבוצות קטנות, וכוללות משחקי תפקידים בהנחיית צוות פסיכולוגים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. סימולציות אלו מאפשרות, באופן הטוב ביותר, למטפלים לרכוש מיומנות רבה ליישום השיטה בפועל בעבודתם עם הורים ומשפחות.

המודרכים יקבלו דפי הסבר והנחייה מפורטים על כל נושא שיוצג; דפים אלו יכולים לשמש אותם גם בהמשך עבודתם המקצועית בהדרכות הורים.

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון של פסיכולוגים, עו"סים ומטפלים, שהיו שותפים בפיתוח עקרונות המודל הטיפולי של גישת 'הסמכות החדשה'. הסימולציות מתבצעות בהדרכת פסיכולוגים ועו"סים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל, מאפשר למודרכים לחוות כיצד המודל הטיפולי מיושם ע"י מטפלים העובדים בסגנונות אישיים שונים זה מזה.

 

 

לו"ז:

 

הכשרת ימי ו', בתאריכים 28/06/19 - 29/03/19 (בשעות 08:30-12:00). ללו"ז מפורט לחץ כאן

 

הכשרת ימי ג', בתאריכים 25/06/19 - 02/04/19 (שעות 09:00-12:30). ללו"ז מפורט לחץ כאן

 

 

 

 

לשאלות או בירורים בנושא התשלום ניתן לפנות אל מירב במייל: merav@newauthority.org.il

 

קהל היעד והתאמה להכשרה:

ההכשרה מיועדת לפסיכולוגים, עו"ס, פסיכיאטרים, מטפלים באמנות, יועצים חינוכיים ומטפלים בעלי ניסיון בתחום הדרכת הורים. מטפלים המעוניינים בבדיקת התאמתם המקצועית להכשרה מוזמנים לפנות אל רכזת ההכשרות שלנו עינת סטולר (ראה פרטי קשר מטה).

 

לפרטים והתייעצות מקצועית:

עינת סטולר, פסיכולוגית ורכזת הכשרות

058-73-72-999 

Einat@newauthority.org.il

 

משובים והמלצות:

כנוהל, בסיום כל הכשרה אנו מבקשים מהמשתתפים למלא משוב. המשובים המוצגים להלן הינם משובים בהם הובעה בכתב הסכמה לפרסמם באתר.

להלן משובים מחלק מההכשרות שהתקיימו עד כה במרכז שניידר: 

יולי 2012

ינואר 2013

אפריל 2013

נובמבר 2013

דצמבר 2014

דצמבר 2015 

אפריל 2016

מאי 2017

לחץ לפידבק מילולי קצר על ההכשרה האחרונה

 

 

ניתן להירשם ולשריין מקום להכשרת המטפלים דרך אתר זה. להלן תנאי הרישום ותקנון ביטול עסקה.  תקנון זה נועד לעמוד בכל תנאי בטול עסקה כפי שנקבע בחוק הגנת הצרכן.