הכשרות למטפלים

הכשרות מקצועיות בסמכות חדשה המיועדות לפסיכולוגים ומטפלים נפתחות באוקטובר ובנובמבר 2018

ההרשמה עכשיו! 

 

המודל הטיפולי של הסמכות החדשה מיושם במרפאה לסמכות הורית החל משנת 2004. בשאיפה לעודד מטפלים לעבוד בגישה זו אנו מקיימים במרכז שניידר הכשרות למטפלים בילדים ונוער. ההכשרה אינטנסיבית ממוקדת ומיועדת למטפלים מנוסים בלבד.

 

לפרטים והרשמה

 

הקליניקה להדרכת הורים - תל אביב


נוסף על הדרכות לאנשי טיפול ולמגוון רחב של מסגרות בארץ ובחו"ל מציע צוות מרכז הסמכות החדשה, בניהולו של עידן עמיאל, גם יעוץ קצר וממוקד להורים. הקליניקה בה מתקיימות הדרכות ההורים נמצאת בת"א ליד גן העיר והיא פועלת בשעות גמישות על מנת לתת מענה גם להורים המנהלים אורח חיים תובעני.  
שלב מקדים להתחלת הדרכת ההורים הינו פגישת הערכה ראשונית (פגישת אינטייק) עם עידן עמיאל מנהל הקליניקה, המדריך המקצועי של הצוות הטיפולי ומנהל היחידה להדרכת הורים במרכז שניידר

 

למי מיועדת הדרכת ההורים

היעוץ בקליניקה בתל אביב ממוקד בהדרכת הורים, החל מהתלבטות הורית טבעית האם התנהגות הבן/בת "נורמטיבית" או מחייבת התערבות פסיכולוגית ועד התנהגויות כוחניות ואלימות. במקרים רבים מסתבר כי הדרכה ממוקדת להורים יכולה לשפר את המצב ואין צורך כלל בטפול בילד, אך חשוב לבחון סוגיה זו ביסודיות. חלק ממטרות הפגישה הראשונה עם ההורים היא ביצוע הערכה קלינית מקצועית על מנת לקבל החלטה מושכלת בעניין זה ולכן פגישה זו מוגדרת באופן נפרד מהטיפול עצמו (ראו בהסבר על פגישת האינטייק).
צוות הקליניקה הינו בעל ניסיון רב גם בסיוע להורים המתמודדים עם קשיים ממוקדים כגון:

  • המנעות מבי"ס (העדרויות דחופות או סכנה לנשירה ממסגרת לימודים)
  • עקשנות וסרבנות בביצוע מטלות שונות הקשורות לתפקוד יומיומי
  • התקפי זעם ואלימות
  • התנהגות כוחנית כלפי אחים
  • בעיות התנהגות בגן הילדים
  • תחושת שחיקה של ההורים בהתמודדותם היומיומית
  • מערכת יחסים לא נעימה בבית בין ההורים לבין הילדים
  • ילדים המאובחנים כסובלים מבעיות קשב וריכוז (ADHD)
  • חוסר ביטחון עצמי של ילד/ה המוביל להתנהגות סרבנית או נמנעת

 

מהי מטרת פגישת האינטייק

מטרת הפגישה היא כפולה - לבחון האם יש צורך ביעוץ להורים והאם יש צורך בטיפול גם בילד. חשוב להדגיש כי עבור כ- 40% מהפונים נמצא כבר בשלב זה שאין צורך כלל בטיפול והאינטייק הופך ליעוץ ממוקד בו ההורים מקבלים מספר רעיונות וטיפים כיצד לפעול ומוזמנים לפנות שוב רק במקרה של הישנות או התגברות הבעיה. . במידה ונמצא כי יש צורך בטפול, נוכל להגדיר את המטרות המרכזיות של הטיפול ואת מספר המפגשים הנדרש לצורך יצירת שינוי בבית.

 

האם אתם פוגשים גם את הילד/ה?

כחלק מההחלטה על הטיפול המתאים, נשקל גם הצורך בטיפול בילד. חשוב להדגיש כי במידה ויוחלט על טיפול בילד יופנו ההורים למטפל המתאים לצרכיו של הילד ותשקל האם יש צורך בהדרכת הורים נפרדת או שהדרכת ההורים תהווה חלק מהטיפול בילד.


 

כמה מפגשים נמשכת ההדרכה?

היעוץ הינו קצר מועד וממוקד ומטרתו לאפשר להורים ליצור שינוי משמעותי בדינמיקה בבית במהלך 7-10 מפגשים.  מניסיוננו, כאשר ניתנים להורים כלים פרקטיים להתמודדות, תוך שימת דגש על שיפור "החוויה ההורית" וחיזוק יכולת ההתמודדות מול התנהגויות לא רצויות, יכולתם להוביל שינוי בבית בטווח זמן קצר מרשימה. במקרים מסוימים יכלול היעוץ גם תמיכה טלפונית פעמיים בשבוע ע"י צוות טיפולי וזאת ללא עלות נוספת. ההחלטה האם יש צורך בתמיכה טלפונית במהלך היעוץ תתקבל במהלך פגישת האינטייק ובתאום עם ההורים.
במקרים מסוימים יש צורך בהמשך מפגשים כאחת לחודש על מנת לשמר את השינוי בטיפול, אך נושא זה יועלה עם המטפל לקראת סיום היעוץ.


 

כיצד פונים ליעוץ בקליניקה?

הקליניקה נמצאת בתל אביב (ליד גן העיר) על מנת לתאם פגישה יש להשאיר הודעה או לחילופין לשלוח SMS עם פרטי התקשרות במספר הנייד של הקליניקה - 054-9137229 ניתן גם לפנות במייל לגלית המזכירה-  galitm@newauthority.org.il .

 

 

הורים המעוניינים בטיפול אינטנסיבי לבעיות התנהגות ואלימות קשות מוזמנים לפנות למרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר לרפואת ילדים. מרפאה זו מהווה את ספינת הדגל של מודל הטיפול בסמכות חדשה להורים - לפרטים לחץ כאן.