רישום לכנס הארצי!

אנו שמחים להודיע על פתיחת ההרשמה לכנס סמכות הורית וחינוכית שכותרתו -

סמכות (חדשה)

פוגשת מנטליזציה

 

הכנס יתקיים ב-

22-23 באפריל במרכז שניידר לרפואת ילדים.

לחצו כאן לפרטים נוספים.

 

סמכות חדשה - כנס 2018


המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר לרפואת ילדים מתכבדת להזמינכם לכנס הארצי החמישי בסמכות הורית וחינוכית שכותרתו:

 

 

 

 

סמכות (חדשה) פוגשת מנטליזציה 

 

יום ראשון ושני 22-23 באפריל 2018

אודיטוריום פלסנשטיין במרכז שניידר לרפואת ילדים

 

הכנס ימשך בין השעות 09:00-16:00 ויכלול כיבוד וארוחת צהרים קלה

ניתן להרשם לכל יום בנפרד או לכנס המלא (יומיים)

 

 

גישת הסמכות החדשה הפכה בעשור האחרון לאחת הגישות המרכזיות והיעילות להתמודדות עם תופעות הקצנה בהתנהגות ילדים ונוער. מטרת הכנסים שלנו היא (א) להציג חידושים בגישת הסמכות החדשה ו (ב) לאפשר דיאלוגים מרתקים ופוריים עם גישות מרכזיות אחרות בשיח הטיפולי. בהמשך לכך ארחנו בכנס הארצי הקודם  את ד"ר פיליפ שטרייט מאוסטריה והוצג החיבור בין סמכות חדשה לבין מודל הפסיכולוגיה החיובית.

 

השנה, בכנס בן יומיים,  אנו ממשיכים במסורת של "מפגשים בין תיאוריות"  לצד הצגת פיתוחים קליניים ותאורטיים חדשים במודל הסמכות החדשה, יתמקד הכנס במפגש בין גישת הסמכות החדשה לבין טיפולים מבוססי מנטליזציה (MBT – Mentalization Based Treatment).  מבט ראשון נראה כי אין שום קשר בין טיפול ששורשיו מצויים במסורת הפסיכואנליטית לבין גישה ממוקדת ואקטיבית כגון גישת הסמכות החדשה. עם זאת, בפועל, נוכל לראות כיצד ניתן לבנות גשרים מרתקים, הן במישור התאורטי והן בפרקטיקה הטיפולית, בין מה שנראה בתחילה כתיאוריות  נפרדות ואף מנוגדות זו לזו.

 


יום הכנס הראשון 22.4.18 (יום א') - לחצו כאן לקריאת תכני הכנס של יום זה 

ביום זה נארח את דר' אילן דיאמנט ודר' יואב ברושי שיציגו עקרונות להדרכת הורים בגישה מבוססת מנטליזציה. בהמשך היום יוצגו טכניקות טיפוליות אשר בחלקן מבוססות מנטליציה, בחלקן מבוססות על עקרונות הסמכות החדשה וחלקן מחברות בין השניים.
בין הנושאים שיוצגו בכנס ביום זה - טיפול בהפרעות אכילה המשלב גישה מבוססת מנטליציה בטיפול בנערה עם עקרונות של הדרכת הורים בגישת הסמכות החדשה. יודגמו טכניקות להתמודדות צוותים חינוכיים עם אלימות וביריונות ברשת תוך שילוב של דיאלוג מבוסס מנטליזציה בין מורים להורים.

בנוסף, נציג גם פיתוחים שונים של מודל הסמכות החדשה במגוון מרחבים טיפוליים וחינוכיים: נדגים תהליך של הטמעת מודל הסמכות החדשה בכפר נוער לנערות בסיכון. תהליך זה העניק לצוות הרב מקצעי כלים להמודדות עם בעיות של אלימות ואפשר לייצר אווירה בטוחה הן עבור הצוות והן עבור הנערות בכפר. יוצג הרציונל והאופן בו ניתן ליזום פעולות תיקון כחלופה לענישה ותובהר העוצמה הטיפולית והחברתית הגלומה בפעולות תיקון. הרצאה נוספת תדגים שילוב של עקרונות הסמכות החדשה עם מנטליזציה במחלקה אשפוזית בבלגיה - שילוב המאפשר לצוות הן לצמצם משמעותית בעיות התנהגות הקשורות בחלקן להפרעות פסיכיאטריות בגינן אושפזו הילדים והן להוות עוגן אמפטי לילדים המאושפזים.

 

 

יום הכנס השני 23.4.18 (יום ב') - לחצו כאן לקריאת תכני הכנס של יום זה
אנו שמחים וגאים לארח את פרופ' איה אייזן ממרכז אנה פרויד בלונדון המהווה כיום את הקתדרה הפסיכיאטרית האחרונה הפועלת בגישה פסיכואנליטית. פרופ' אייזן עובד שנים רבות עם פרופ' פונגי ואף פיתח עימו טיפול מבוסס מנטליזציה (MIST) המיושם במשפחות בהן קיימות בעיות התנהגות ואלימות.

במרכזו של היום השני נבחן האם מודל הסמכות החדשה כגישה פרקטית וממוקדת (המתויגת לעיתים ובטעות כטיפול CBT) הוא בעל זיקה לגישות פסיכואנליטיות? את הפער בין החיבור הקליני המפתיע והמרחק התאורטי (המובן מאליו) בין הגישות השונות נדגים ע"י דיאלוג פורה ומרתק בין עידן עמיאל, מנהל המרפאה לסמכות הורית, לבין פרופ' איה אייזן ממרכז אנה פרויד.

דיאלוג  זה (שיתקיים באנגלית) יציג את הגישות השונות בשלושה רבדים:
• העמדה התאורטית ביחס לנפש האדם ו"מנגנוני הפעולה" שלה. 
• הדרישות והציפיות מהמטפל בגישות השונות לצד הקשיים והאתגרים שמציבה בפניו כל אחת מהגישות. 
•  הדגמות מחדר הטיפולים שיוצגו באמצעות קטעי וידאו של פרופ' אייזן וימחישו טכניקות מגוונות בטיפול מבוסס מנטליזציה.

על הציר שנע משלב התאוריה, עבור דרך עמדת המטפל ביחס לתהליכי שינוי ועד לדיאלוג האינטימי הנוצר בחדר, נוכל לראות כיצד קצוות תאורטיים שונים יכולים ליצור גשרים מרתקים בחדר הטיפולים.

 

 

הזמנה ל"כנס סמכות חדשה 2018" - ראה כאן

 

לפרוט תכני הכנס ביום הראשון  - ראה כאן       לפרוט תכני הכנס ביום השני - ראה כאן    

 

לרישום ליום הכנס הראשון, יום א' 22.4.18 - לחץ כאן

 

לרישום ליום הכנס השני, יום ב' 23.4.18 - לחץ כאן

 

לרישום לכנס המלא (בהנחה) ימים א' ו- ב' 22-23 באפריל - לחץ כאן

 

 

לרישום ותשלום באמצעות נציג טלפוני - אנא השאר פרטיך בלינק פה