הכשרות למטפלים

הכשרות מקצועיות בסמכות חדשה המיועדות לפסיכולוגים ומטפלים נפתחות באוקטובר ובנובמבר 2018

ההרשמה עכשיו! 

 

המודל הטיפולי של הסמכות החדשה מיושם במרפאה לסמכות הורית החל משנת 2004. בשאיפה לעודד מטפלים לעבוד בגישה זו אנו מקיימים במרכז שניידר הכשרות למטפלים בילדים ונוער. ההכשרה אינטנסיבית ממוקדת ומיועדת למטפלים מנוסים בלבד.

 

לפרטים והרשמה

 

כשהכפר הופך גלובלי: סמכות חדשה בעידן רב-תרבותי


בשנים האחרונים עוסק צוות המרפאה לסמכות הורית בפיתוח מודל טיפולי המשלב את עקרונות הגישה בפנימיות לבני נוער שהוצאו מבתיהם על ידי גורמי הרווחה. במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם עמיתינו באירופה נרתמנו ליישום המודל הזה במספר מרכזים טיפוליים בהולנד ובבלגיה. ההרצאה תעסוק בסקירת האתגרים העומדים בפני אנשי צוות בעבודתם בפנימייה בראי הסמכות החדשה ובתיאור האופן שבו מותאמים עקרונות הליבה והכלים של השיטה למציאות בפנימייה. נציג תיאורי מקרה המאירים את ההבדל בין קהלי היעד והתפישות הטיפוליות השונות בין המדינות ונסקור את האופן שבו מטמיעים בהצלחה גישה טיפולית חדשה – גם על פני פערים תרבותיים וגיאוגרפיים. ההרצאה תמחיש גם כיצד בתרבות בה אנו חיים כיום הדרכה וירטואלית בשיחות סקייפ משמשת ככלי משמעותי בהובלת שינוי. ליכולתו של המדריך להיות נוכח (וירטואלית) גם ממרחק של מאות קילומטרים יש אפקט משמעותי בהטמעה אפקטיבית של גישה טיפולית חדשה.

 

על המרצה:

ניר סוננברג, פסיכולוג רפואי, רכז הכשרות חו"ל במרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר, עובד כפסיכולוג רפואי במרכז הרפואי שערי צדק ומרצה במכללה האקדמית ת"א-יפו